Ağabeyinden provokatöre teslim ol çağrısı

Ağabeyinden provokatöre teslim ol çağrısı.13361
  • Giriş : 08.04.2008 / 16:53:00

Antalya Üniversitesi'nde öğrencilere ateş ederek gündeme gelen ve Türkiye'nin gündemine oturan Ömer Ulusoy'un üç kardeşinin Ankara'da yaşadığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ömer Ulusoy'un ağabeyi Muammer Ulusoy polise başvurarak, kardeşinin başına bir iş gelmeden bulunmasını istedi. Ulusoy ifadesinde kardeşinin aileyle 5 yıldır konuşmadığını ve psikolojisinin bozulmuş olabileceğini ifade etti. Ailenin Ömer Ulusoy'un gidebileceği yerlere haber bırakarak polise yardımcı olduğu öğrenildi.

Ağabey Ulusoy, kardeşiyle ilgili gazete ve televizyonlarda çıkan haberlerin ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne giderek ifade verdi. Ömer Ulusoy ile yaklaşık 5 yıldır yüzyüze görüşmediklerini anlatan ağabey Ulusoy, polisten kardeşinin bulunmasını rica etti.

Muammer Ulusoy, polisteki ifadesinde ilginç konulara değindi. "Antalya'da bu tip çevrelerle sıkı ilişki içindeydi. Hemen her türlü etkinliklerine katılıyordu. İyi bir hayat kurması için kendisini defalarca uyardık.' diyen büyük ağabey kardeşini de önceleri defalarca uyardığını açıkladı. Muammer Ulusoy, "Ömer'e 'yaptığın işlerin sonu yok' dedik ancak dinletemedik. Diğer kardeşleriyle de aynı sorunlar nedeniyle sık sık tartışıyordu. Bu nedenle görüşmeme kararı aldık. 5 yıla yakın süredir aramız açık." diye konuştu. Polisteki ifadesinde kardeşinin diğer kardeşleriyle de hemen hemen hiç görüşmediğini belirten ağabey Ulusoy, bu dönem içinde psikolojisinin bozulmuş olabileceğini ifade etti.

Televizyonda görünce şoke oldum

Polise verdiği ifadede kardeşi Ömer Ulusoy'u gazete ve televizyonlarda görünce adeta şok olduklarını belirten ağabey Ulusoy'un ifadesinde 'Olaylardan sonra cep telefonundan aradık fakat kapalıydı. Gidebileceği her yeri arayarak polise teslim olması gerektiği yönünde haber bıraktık. Yakın arkadaşları da yerini bilmediklerini söylüyor. Başına bir iş gelmeden yakalanmasını ve adalete hesap vermesini istiyorum." dediği de öğrenildi.

Ömer Ulusoy'un Ankara'da yaşayan diğer iki ağabeyinin de yine kardeşlerinin bulunması için polise yardımcı olduğu öğrenildi. Zanlının, Ankara'da bazı adreslere gidebileceği yönünde bilgilere ulaşan polisin, arama çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious