Ağaç adam evlenmek istiyor

Ağaç adam evlenmek istiyor.13603
  • Giriş : 16.04.2008 / 23:08:00

Endonezya'daki ''ağaç adamın'' artık ellerini kullanabildiği ve hatta evlenmek istediği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz Telegraph gazetesinin internet sitesindeki habere göre, kollarındaki kabuğa benzeyen derinin alındığı operasyondan sonra ağaç adam, yardım almadan elleriyle yemek yiyebiliyor, içebiliyor ve cep telefonuyla mesaj yollayabiliyor.

Endonezya'daki bir hastanede tedavi gören 37 yaşındaki Dede adlı ağaç adam ayrıca, ellerinde, ayaklarında ve yüzündeki hasarlı derinin giderilmesi için gireceği 2 ameliyattan sonra evlenmeyi de planlıyor.

20 yıldan sonra ilk kez acı duymadan yürümeyi de başaran Dede, Telegraph gazetesine yaptığı açıklamada, "önce iyi ve güzel bir iş bulmak istiyorum. Sonra kim bilir bir gün bir kızla tanışır evlenirim" diye konuştu.

Dede, 15 yaşındayken kazara dizini kesmesinden sonra vücudu beklenmedik ve kontrol altına alınamayacak şekilde "ağaçlaşmaya" başlamıştı.

Bu sıkıntısı yüzünden işçiliği ve balıkçılığı bırakan Dede, gezici bir kumpanyada "hilkat garibesi" gibi katıldığı gösterilerle yaşamını sürdürmeye çalıştı.

10 yıllık eşinin de terk ettiği Dede'nin bu durumu, Discovery Channel televizyon kanalındaki bir belgeselle gündeme geldi ve sorununun nadir görülen bir bağışıklık sistemi bozukluğu olduğu belirlendi.

Endonezya hükümeti, bazı yetki anlaşmazlıklarının giderilmesinden sonra Dede'nin tedavi edilmesine imkan tanıdı.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious