Ağaç dikme programında şehidin mezarı da unutulmadı

  • Giriş : 19.03.2006 / 00:00:00

Antalya'nın Korkuteli ilçesi Avdan Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği yaz şenliklerine hazırlık programı için köyde yaptığı ağaçlandırmada, eylül ayında şehit olan Piyade Komando Çavuş Ahmet Belen'in (26) mezarına da fidan dikti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bu yıl haziranda ikincisi düzenlenecek olan Avdan Köyü Şenlikleri için şenlik alanında ağaçlandırma çalışmaları başladı. Köy Derneği, 2005 yılının Eylül ayında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayına basarak şehit olan Piyade Komando Çavuş Ahmet Belen'i de unutmayarak şehidin mezarına da fidan dikti.

Türk milletinin şehidine ve gazisine her zaman saygı duyduğunu söyleyen Avdan Köyü Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Şaban Düdükçü, "Ağaçlandırma programımıza şehidimizin mezarını özellikle dahil ettik. Şehidimiz köyümüzün iftiharıdır. İmece usulü ile aldığımız fidanlar konusunda bizden yardımını esirgemeyen köylümüze sonsuz teşekkür ederim." dedi.

Şehidin mezarını ağaçlandıran yakınlarından Şaban Tatarlar da, Belen'in mezarına fidan dikmek için Antalya'dan geldiğini söyledi. Dernek üyeleri, Korkuteli belediye personeli ve vatandaşların katıldığı fidan dikme organizasyonunda, akasya, limonselvi, piramitmazı, ladin, fıstık çamı, deliboynuz, süs eriği, gül, andız, topmazı, sedir, iğde, nar ve çiftmazı ağaç türlerinden oluşan toplam bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious