Ağaçlara 'nüfus kağıdı' uygulaması

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Çankaya Belediyesi ve Kavaklıderem Derneği'nin ortak çalışmasıyla Kuğulupark'taki ağaçlara yaşları, cinsleri ve özelliklerinin yazılı olduğu kimlik kartları asıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ''Toprağına, diline sahip olan, ülkesine sahip olur. Ülkesine sahip olan, cumhuriyetine sahip olur'' dedi.

Kuğulupark'ta düzenlenen törene katılan Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, yerel yönetimlerin temel görevlerinden birinin, görev yaptıkları insanlarla iç içe olmak ve sorunları onlarla birlikte çözmek olduğunu dile getirerek, burada yalnızca ''görevlerini'' yaptıklarını ifade etti. Eryılmaz, ''Burada yaptıklarımız, dün Ankara'da da bütün Türkiye gösterdi, bazılarına çok ufak işler gibi görünebilir ama bugün burada yaptığımız, aslında çok önemli bir konudur. Çünkü toprağına sahip olan, diline sahip olan, ülkesine sahip olur. Ülkesine sahip olan, cumhuriyetine sahip olur. Dolayısıyla hepsi birbirine bağlı olan şeyler'' diye konuştu.

Eryılmaz, Kavaklıderem Derneği'nin önemli bir işbirliği görevini yerine getirdiğini belirterek, ağaçların tek tek ''nüfus kağıdına'' kavuşturulduğunu söyledi.

Uygulama sayesinde Kuğulupark'ı gezenlerin, parkın kaç yaşında olduğunu göreceğini anlatan Eryılmaz, ''Gençlere burayı teslim ederken, envanteri düzgün teslim edelim.Onlarla beraber burayı yaşatmanın yolunu arayalım'' dedi.

Kavaklıderem Derneği Başkanı Zeynep Köksal da çalışma hakkında bilgi vererek, başta Çankaya Belediyesi olmak üzere çalışmalara katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Kuğulupark'a iki köknar ağacının dikilmesinin ardından, bazı ağaçlara da kimlik kartları asıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious