Ağalara beleş!

  • Giriş : 12.07.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi Konak ilçe teşkilatı, İzmir Alsancak’ta ’Ağaya Beleş İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanı’na da Beleş’ adlı tuvalet eylemi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konak ilçe teşkilatı, Alsancak Birinci Kordon’daki Alman Konsolosluğu karşısında Kordon’un tuvalet ihtiyacının giderilmesi amacıyla

Anavatan Partisi Konak İlçe Başkanı Hikmet Tekcan, portatif tuvaletler önünde yaptığı basın açıklamasında, konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na aktardığını fakat kendisinin "Ben, 63 yaşındayım böyle bir şeye ihtiyaç duymadım. Vatandaş Alsancak’ta tuvalet ihtiyacını işyerlerinde gidersin." şeklindeki şeklinde cevap verdiğini idda etti.

Başkan Tekcan, yaptığı açıklamada, turizm şehri İzmir’in Alsancak gibi bir semtinde umumi tuvalet bulunmadığına dikkat çekerek, "Bu eylemi şehirli olma ve şehircilik bilinci adına yapıyoruz. Şehirler kurulduğunda sosyo, kültürel yapıların yanında en temel ihtiyaç olan tuvalet problemini gidermek için umumi tuvaletler yapılmıştır. Bu görev belediyelerin asli görevidir. İzmir’e binlerce insan gezmeye geldiğinde Birinci Kordon’da, Konak Meydanı’nda, tarihi çarşı Kemeraltı’nda birinci derecede umumi tuvalet problemini görmezden gelip uyurılarımıza kulak tıkanmıştır." dedi

Türk WC Kurulu Başkanı Prof. Dr. Baha Galip Turangil’in Türkiye şehirlerindeki Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun şehir tuvaleti olmadığını sözlerini hatırlatan Tekcan, Avrupalılara temizliği öğreten Türklerin onlardan çok geri kaldığını kaydetti.

Tekcan, bu eylemle sorumlularını göreve davet ettiğini ve bu gibi eylemleri sürdüreceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious