Ağaoğlu'na göre DTP Meclis'te olmalı

Ağaoğlu'na göre DTP Meclis'te olmalı.22073
  • Giriş : 16.11.2007 / 23:44:00

Başsavcının DTP'nin kapatılması iddianamesinde adının geçmesine ve İHD'den istifa mektubundaki tesbitlerinin delil sayılmasına yazar Adalet Ağaoğlu'dan tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazar Adalet Ağaoğlu, DTP'nin kapatılması iddianamesinde adının geçmesi ve tesbitlerinin deliller arasında sayılmasına tepki gösterdi. Rahatsızlığı nedeniyle bu konudaki haberleri izleyemediğini belirten ve haberi NTVMSNBC'den öğrenen Ağaoğlu, “Sadece şunu söyleyebilirim; Nereden çıkarıyorlar!” dedi.

Ağaoğlu şöyle devam etti:

Sadece şunu söyleyebilirim, nereden çıkarıyorlar, DTP'nin kapatılmasıyla benim istifa metnim arasındaki bağlantıyı? İşte bahane! Daha doğrusu ben DTP'nin Meclis'te kalmasına taraftarım, asla kapatılmasını da istemem. Seçimle gelmişlerdir, Meclis'telerdir ve bunu çok yararlı buluyorum. Orada üstlerine düşen görevleri de yapmalarını bekliyorum.

BENİM İSTİFAMIN OLUMLU SONUCU

Benim istifamın gerekçelerine bakarsanız “şimdiki zamanda” diyorum; O zaman DTP Meclis'te filan değildi. Bunu, benim istifamın çok olumlu bir sonucu olarak görüyorum. Ve orada kalmasını da savunuyorum. DTP ile İHD'nin birleştirilmesi meselesini kapatalım şimdi. Bu uzun bir konu ve hukuki bir sorun. DTP'nin değil, hiçbir partinin, hiçbir güç tarafından kapatılmasına taraftar değilim.

NE OLURSA MECLİS'TE OLACAK

Buna karşılık, şiddet kimden nasıl gelirse gelsin, teröre ve şiddete karşıyım. Benim temel görüşlerim bunlar. Benim istifamla, Meclis'e grup olarak girmiş bir partinin kapatılması arasında nasıl bir ilgi var? Ben DTP'nin kapatılmasına karşıyım. Meclis'te olmasını istiyorum. Ne olursa orada olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious