Ağar, Başbakan'a çattı

  • Giriş : 30.09.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, fındıkta fındık üreticisinin korunmadığını, Avrupa'daki 6-7 tane fındık sanayicisinin korunduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye'nin, dünyada rakibi olmayan tek ürünü olan fındığını üreticinin yararına olan fiyatlarla pazarlayamıyorsa bunun hükümetin ayıbı olduğunu ifade eden Ağar, "Bu ayıbı kalkıp ta, Türkiye'yi kurtarıyorum kılıfının altına girip fındıkçıyı Türkiye'ye ihbar etmektir. Yazıklar olsun. Karadenizli başbakanım diye geziyorsun, fındıkçıyı Türkiye'yi ihbar ediyorsun. Böyle bir şey olabilir mi? 6 milyon nüfusu ilgilendiren bir ürünü sahte kahramanlık perdesi arkasına girerek fındıkçıyı Türkiye7ye ihbar ediyorsun. Ortada bir beceriksizlik vardır. Fındık Türkiye'nin tekel olduğu bir üründün. Rahatlıkla istediği fiyattan pazarlayabilir. Tamamen, bu hükümetin politikasızlığından. Bilerek yapıyorsa yazıklar olsun, bilmeyerek yapıyorsa cahillikle hükümet bir arada olmaz. Geldim bu geziye ve diyorum ki, gel diz çök af dile milletten." diye konuştu.

Konuşmasında fındıkla ilgili yaşanan gelişmelere de değinen Mehmet Ağar, bugün bir gazetede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dayandırılarak yazılan, 'Türkiye biteceğine partim bitsin' haberiyle ilgili; "Bugün bir gazetede gördüm ki; başbakan 'fındığı kurtarıyormuş da, Türkiye'yi kurtarıyormuş da, parti de batarsan batsınmış' böyle göz yaşartan tablolar sergiliyor. Türkiye'yi çok düşünen pozlarda. Bu söyledikleri ya bilgisizliğe dayanıyor ya yalana dayanıyor. Fındık politikasında hükümetin kurtardığı Türkiye falan değildir. Avrupa'daki 6-7 tane çikolata sanayicisini kurtarmaktadır. Milletin de bu palavralara karnı toktur. Söz verdiğiniz yerlerden dönemiyorsanız, bu yalanlarla da milleti kandırmaya hiç kimsenin hakkınız yoktur." şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından belediye binasının açılışını yapan Ağar daha sonra binayı gezdi.

Açılışın ardından Kaşüstü Belediyesi tarafından Dünya Ticaret Merkezi'nde yaklaşık 2 bin kişiye verilen iftar yemeğine katılan Ağar, burada masaları dolaşarak vatandaşların ramazanını kutladı.

Yemeğin sonunda, Ağar'a bordo-mavi atkılı ve fındıklı yapılmış bir tablo hediye ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious