Ağar, Başbakan'ı eleştirdi

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Ağar, Erdoğan'ın derin devlet sözlerini eleştirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın derin devletle ilgili sözlerini eleştiren Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar, dört buçuk sene boyunca iktidarda kalan AK Parti'nin bunca seneden sonra devletten şikayet etmemesi gerektiğini söyledi. Ağar, "Sana bu sandıkta millet devleti idare etmen üzere vekalet verdi. Hükümet ayrı devlet ayrı olamaz, hükümet olarak sen 'kimseye güç getiremiyorum ben yapamıyorum' diyorsan millet yapanı getirecektir"dedi
Alemdağ Belediyesi Eski Belediye Başkanı Bahattin Ekşioğlu ve kadrosunun Doğru Yol Partisi'ne geçişleri dolayısıyla Alemdağ'da düzenlenen törene katılan Ağar, Türkiye'de yalan üzerine siyaset yapıldığını ve vatandaşın çürümüş bir iktidarla karşı karşıya oyduğunu iddia etti. Alemdağ'da bulunan bir düğün salonunda partilileriyle bir araya gelen Ağar'ın sözleri sık sık "Başbakan, Ağar, Türkiye seninle gurur duyuyor." sloganlarıyla kesildi.

Türkiye'de fuhuş yaşının AK Parti hükümeti zamanında 13'e indiğini söyleyen Ağar, "Fuhuş yaşı 13'e indi, çoluk çocuğumuzun geleceğinden daha önemli bir şey olamaz "dedi.

Başbakan Erdoğan'ın İstanbul'a göçle ilgili sözlerini de eleştiren Ağar, "Herkesin bu topraklardaki hissesi aynı. İstanbul'a göçü önlemek istiyorsan İstanbul çevresinde 15-20 cazibe merkezi yaratmalısın. Bizim için adalet ve hürriyet vazgeçilmezdir"şeklinde konuştu. AK Parti hükümetinin milletin can ve mal güvenliğini koruyamadığını iddia eden Ağar, "Milletin canını ve malını korumak bizim işimizdir. Bizim iktidarımız zamanında, titreyen yürekleri çarpan vatandaşların yerine, bütün eşkiyanın bacakları titreyecek."ifadelerini kullandı

Hükümetin sabah ve akşam farklı konuştuğunu söyleyen Ağar, önce büyük iktidara geleceklerini daha sonra belediyelerde iktidar olacaklarını söyledi. Konuşmasının ardından Ağar, partililerin sloganları arasında Alemdağ'daki esnafları dolaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious