Ağar, fındık fiyatını 8 YTL'ye çıkaracaklarını söyledi

Ağar, fındık fiyatını 8 YTL'ye çıkaracaklarını söyledi.13404
  • Giriş : 17.07.2007 / 10:28:00
  • Güncelleme : 17.07.2007 / 10:35:26

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ordu'da çiftçiye fındık müjdesi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Ağar, fındık fiyatını 8 YTL'ye çıkaracaklarını söyledi.

Hükümetin fındığa 5,15 YTL verdiğini hatırlatan Ağar, "Bu sene fındığa fiyat vermeye gerek yok, zaten fındık kendi kendine fiyat verecek. Bakanlar Kurulu olarak stoktaki fındığın satılmaması kararını aldığımızda otomatikman 7-8 YTL olacaktır." dedi.

Başbakan'ın milletin vekillerinin yerine danışmanlarını dinlediğini öne süren DP lideri, "Bu mübarek topraklar Başbakan'a 60 milletvekili verdi, onların hiçbirisi Başbakan'ın yanına gidip fındıkçının derdini anlatamıyor." diye konuştu. İktidara geldiklerinde bu konuda kimi dinleyeceklerini anlatan Ağar, şöyle devam etti: "Biz danışmanları değil, Avrupa'daki çikolata fabrikalarını da değil, fındık bahçelerinde eli kolu yırtılan fındıkçıyı dinleyeceğiz. Burada fındığın sorunlarını dile getirmek için siz bir miting yaptınız, nereden yanlış bilgi almışsa, 'Orada PKK'lılar vardı' diyor. PKK'lıların Karadeniz'de ne işi var? Yolunu şaşırıp gelenler buna pişman oluyor. Şimdi seçim diye Fiskobirlik'e yanaştılar. Buna aldanmayın, kandırmaca bu. Geçen sene Fiskobirlik kredi alamadı. Hasbelkader Ali Coşkun birilerinin, Fiskobirlik'in kredi almasına mani olduğunu söyledi. Şimdi aday bile olamadı, terhis edildi."

DYP ile Anavatan'ın birleşme çabalarına da değinen Ağar, "Bazı medya kuruluşları 'bu birleşme çabasının hesabı sorulur' diye yazıyor. Niye hesabı sorulsun, beni burada en çok sevindiren Anavatanlı kardeşlerimin de meydanda bulunması. Siyasettir bu, meydanlarda birlikteyiz, alanlarda birlikteyiz, milletvekili listelerinde birlikteyiz." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious