Ağar, hükümeti sert eleştirdi

  • Giriş : 22.06.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, ”Bu hükümetin bu iktidarın ve bu başbakanın Türkiye’nin hiçbir meselesinin altından kalkamayacağı 3 sene sonra açıkça ortaya çıkmıştır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuşmasında iktidarı eleştiren DYP lideri, AK Parti’yi seçim öncesi verilen vaatleri yerine getirmemekle suçladı. ”Otellerde yiyerek içerek ahkam keserek siyaset yapanlara Adana’nın ta yüreğinden sesleniyorum” diyen Ağar, ”Böyle siyaset olmuyor. Sizin dediğiniz siyaset olsaydı, AK Parti bugün iktidar olmazdı. AK Parti’yi iktidar yapan siyaset yanlışlarının Türkiye’de yeni baştan vücut bulabilmesi mümkün değildir.” şeklinde konuştu. Ağar, Türkiye’nin bütün gelişmesi ve büyümesinin her dönemde sadece Demokrat Parti’yle başlayan merkez sağ partilerin döneminde olduğunu söyledi.

Ağar konuşmasına şöyle devam etti: ”Bugün merkez sağım diyerek onun kopyası olarak iktidara gelerek bazı siyaset, allamelerinin merkez sağın temsilcilerinin takdim ettikleri bu hükümetin, bu iktidarın ve bu Başbakan’ın Türkiye’nin hiçbir meselesinin altından kalkamayacağı 3 sene sonra açıkça ortaya çıkmıştır. Hesap soracağız dedikleri yerde hesap sorulacak yere geldiler, batağa battılar. Biz iktidara geldiğimiz ilk ay siyasi partiler kanunu üye temelindeki kanunu getireceğiz. Bugün yasakları kaldıracağız iddialarını ortaya çıkaranlar, yasakların altında ezilip kalmışlardır. Kabadayı poz vermeyi çiftçiye köylüye, memura çaresize yapmakla olmuyor. Güce karşı yiğitlik yapacaksın. Güce geldin mi boyun eğeceksin, fukaraya geldin mi azarlayacaksın, işte bu anlayışı ortadan kaldıran gücü Allah bize nasip eylesin.”

Konuşmasının sonunda Adana’nın kendisi için ayrı bir önem taşıdığını vurgulayan Ağar, siyaset tarihine bir anlamda Adana’da temel atarak başladığını ifade etti. Ağar, ”Çukurova’nın Adana toprağının inançlı, yürekli, bu demokrat misyonun vazgeçilmez insanları, sizlere olan güvenim büyük. Bir dönemin Türkiye’sinin tarımının altın başkenti, Türkiye’nin sanayileşmesinin parlayan yıldızı, bir dönemde de boynu bükük Adana’yı, parlayan yıldızı Adana yapmak bana nasip eylesin” dedi.

Türkiye’nin gelişen dünyanın en büyük bölgesel gelişmiş ülkesi olarak buradan Basra Körfezi’ne kadar bütün Orta Doğu’nun ticaret merkezi olduğunu savunan Ağar, Adana’yı da bu ticaret merkezinin öncüleri arasında yapacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious