Ağar, hükümeti yolsuzluğu önleyeyemekle suçladı

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, yolsuzluklara damardan gireceğini iddia eden iktidarın kendi damarına yolsuzluk virüsünün girişini engelleyemediğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Her gün bir belediyenin, mahalli idarenin veya bakanlığın ucundan kenarından bulaştıkları konuların basında yer aldığını ifade eden Ağar, bütün bunların fırtına öncesi ufak şimşek çakışları gibi göründüğünü, daha sonra sağnak şekilde başka rezaletlerin toplumun önüne getirmenin işaretleri olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı sorunların çözüm adresi olarak DYP'yi gösteren Ağar, 1950'den sonra iktidara gelen Demokrat Parti'nin ezanın aslı dilliye okunması ve Adalet Partisi dönemeninde 45 bin imama kadro verilmesinde lailklik ve rejim tartışmasının olmadığını vurguladı. Ağar, bugünün Türkiyesi'nde çocukların başörtüsü mesele yapılarak ve 10 yıldır bunun üzerinden siyaset yaptığını öne sürdü. Türkiye'nin gerçekleri üzerine siyaset yapmak yerine semboller üzerinden siyaset yapan iktidarın gidişine DYP'nin son vereceğini iddia eden Ağar, "DYP iktidarı milletin başörtüsü sorununu da çözer, milletin iş sorununu da, aş sorununu da, özgürlük sorununu da çözer" dedi.


BAŞBAKANIN REYTİNGİ DÜŞTÜ


Ağar, konuşmasında dünyanın en güzel havucunu üreten Beypazarlı çiftlerinin icra kıskacında olduğunu ifade etti. Türkiye'de çifçinin durumunun bu olduğunu vurgulayan Ağar, "Başbakan masallarına devam etmektedir. 'Faizleri indirdimde, Ziraat Bankası'nda şu fırsatlar olduda, traktör satışları şu oldu" masallarını dinlemekten millet bıktı. Bunu nerden biliyorsunuz derseniz icraatın içinden diye program var. Başbakan akla hayale gelmedik, milletin inanmadıklarını söylemeye başlayınca millet kapatmaya başladı. Televizyonların çok doğru bir ölçümü vardır, reyting ölçümleri. Son altı aydır 99. ve 100. geliyor. Kimse seyretmiyor. Bu programın karşılığı seçimde de aynı olacaktır" diye konuştu.

Ağar, 14 Mayıs'ın çifçiler günü olduğunu ve bu günün çiftçiler için ağlama günü haline geldiğini belirtti. "Çoğu gitmiş azı kaldı" diyen Ağar, kırat iktidarı geldiğinde sorunları çözeceğini belirtti.

Türkiye'de demokrasinin yerleşmesinde Demokrat Parti'nin önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Ağar, demokrasideki kesintilerin olmaması durumunda hala kendilerinin adlarının Demokrat Parti olacağını kaydetti.

Ağar, konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın Romanya'daki sokak çocukları yararına düzenlenen Futbol maçına katılmasının sevimli bir şey olduğunu belirterek, haberlerin gazetelerde genişçe yer almasını eleştirdi. Türkiye'nin meselesinin bu maçta iyi Futbol oynamakla bitmediğini kaydeden Ağar, Türkiye'nin buralardan bir çuval keçiboynuzu yiyip bir gram şeker çıkarmaya çalıştığını öne sürdü.

KADINLARA SİYASETE KATILIN ÇAĞRISI

Ağar, kadının siyaset toplum hayatında yerinin güçlenmesi durumunda toplumdaki kalkınmanın o yönde olacağını belirtti. AK Parti kadınların siyasete daha fazla katılmaya çağıran Ağar, kadınların siyasette görev almadan kaçınmalarının doğru bir tarafının olmadığını kaydetti. Ağar, toplum içinde ne varsa partilerinde de onun olmasını istedikleini vurguladı. Türkiye'de millet egemenliğinin bundan 56 yıl önce Demokrat Parti'nin gelmesiyle başladığını ifade eden Ağar, 14 Mayıs 1950'de Demokrat Parti'ye güç veren kitlelerin yarın Bayrampaşa'da düzenleyecekleri programda kendilerine destek vereceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious