Ağar, orta yolu istedi

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, "301. madde evrensel hukuk çerçevesi muhafaza edilerek düzenlenebilir." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağar, olayın Türkiye'nin kendi iç şartlarıyla evrensel hukuk arasındaki dengenin bulunması meselesi olduğunu söyledi.

Türkiye'de her olaya zıtlaşma ve kutuplaşma çerçevesinden bakıldığını ileri süren Ağar, "Türkiye, kendi ihtiyaçları ile evrensel hukuk arasındaki standardı sağlamalıdır. Hakaret etme gibi bir fiil ortaya koyulabilir. Böyle düzenleme yapılabilir. Bu hukukta da ifade edilebilir. O zaman toplumda hiçbir sıkıntı doğurmaz. Bu tür problemler hep iki kutuplu siyasetten ileri geliyor. Türkiye'de 2 kutuplu siyaset bilerek yapılıyor. İki kutuplu siyaset Türkiye'yi bir yere taşımaz. Türkiye'nin zıtlaşmaya, kutuplamaya ihtiyacı yok. Uzlaşmaya diyaloga ihtiyacı var." şeklinde konuştu.

DYP Lideri, AK Parti'nin KKTC'de hükümetin istifa etmesinde etkisinin olduğuyla ilgili iddialara da şöyle karşılık verdi: "AK Parti Kıbrıs'ta 3 gündür suçlanıyor. Ama parti merkezinden çıt yok. Ben de merak ediyorum, adı geçen milletvekili ve genel başka yardımcısının vereceği cevabı. Buna derhal bir cevap vermeleri gerek. Türkiye'nin işlerini yönetemeyen bir hükümet Kıbrıs'ı nasıl berbat ederim gayretine düşmüş."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious