Ağar, umut mesajları verdi

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, bugünün Türkiyesi'nde yapılacak işin umut mesajları vermek olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Herkesi umutlu olmaya çağıran DYP Başkanı, Türkiye'nin yarınının bugününden daha demokrat, daha özgür ve daha güçlü olacağının altını çizdi.

Bunu yapacak gücün milletin kendisi olduğuna dikkat çeken Ağar, milletin bu gücü siyaset aracılığı ile devlet ve siyaset yönetimine taşıyacağını dile getirdi.

Milletin elinde bulundurduğu gücü siyasete taşıdığı anda Türkiye'nin, tarihsel süreçte varolan ağırlığını yeni yüzyılda bir kere daha başaracağını savunan Ağar şöyle konuştu; "Bayram gününde milletimiz bu umudu, tekrar içinde yeşertmiştir. Varlığının sebebide, hep zorların üstesinden gelmek olmuştur. Kolay bir coğrafyada yaşamıyoruz. Bin yıla yakın bir zamandır, muhafaza ettiğimiz bir coğrafyadayız. Huzur içinde yaşadığımız bir coğrafyadayız. Etrafımıza baktığımız vakit, Baklanlardan, Kafkaslardan ve Ortadoğu'ya kadar olan coğrafyanın bu huzuru bulamadığını görüyoruz. Bir yerdede baktığımız vakitte, bu saydığımız bölgelerin 100 yıl evvelinde Türkiye'nin hükümranlığında olduğunu ve yaptığımız analizin anlamlı olduğunu görüyoruz. İşte bu Türkiye'nin büyük rolüdür, ve önemidir. İnsanın varlığını ne ölçüde geliştirdiğini ve ne ölçüde kendini yetiştirdiğini çok açık bir ispatıdır. İşte bu bizim geleceğe güvenle baktığımız bir persfektifin açılımıdır. O bakımdan Türkiye hiç şüphesiz daha güçlü, demokrat ve huzurlu bir ülke olacaktır. Milletimiz bundan emin olmalıdır."

Hükümetin çıkarmayı düşündüğü bazı yasalar hakkında da açıklama yapan Ağar, "Millet sizden onları beklemiyor, millet sizden; dokunulmazlıkların sınırlandırılmasını, siyasetin şeffaf hale getirilmesini, siyasi partiler ve seçim yasasının daha demokratik hale getirilmesini ve siyasi partilerdeki lider sultanısının kaldırılmasını bekliyordu. Beklenilenin aksini yaparsanız, söyleyecek bir tek laf vardır, Allah akıl fikir versin. Başka söylenecek bişey yok. Önceliği olan işlerin ne olduğunu millet 2002 seçimlerinde işaret etmişti. Ama hiç o taraflara yaklaşan yok." diye konuştu.

GGC Başkanı Abdullah Sabri Kocaman, DYP Başkanı Ağar'a plaket verdi. Ağar, Gaziantep'teki programını tamamladıktan sonra Kahramanmaraş'a geçti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious