Ağar, vaadlerde bulundu

  • Giriş : 02.10.2006 / 00:00:00

Mehmet Ağar, "Bizim iktidarımızda hiçbir askeri ve sivil bürokrat kendisini konuşma mecburiyetinde hissetmeyecektir, sorumlusu biziz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, yemeğin ardından yaptığı konuşmada hükümeti eleştirdi. Türkiye'nin gelecekte daha özgür, daha demokrat ve daha sizil bir ülke olacağını söyleyen Ağar, "Türkiye, dünya ile rekabet edebilecek güçlü bir ekonominin sahibi bir Türkiye olacaktır" diye konuştu.

AK Parti iktidarına yüklenen Mehmet Ağar, "Bizim iktidarımızda hiçbir askeri ve sivil bürokrat kendisini konuşma mecburiyetinde hissetmeyecektir, sorumlusu biziz. Biz bu topraklarda millet adına bu görevi başarılı bir şekilde yapmak zorundayız" şeklinde konuştu.

En yakın zamanda Türkiye'de erken seçimlerin olması gerektiğini savunan Ağar, AK Parti hükümetine hitaben, "Çok güvendiğiniz anketlerin doğru olduğuna inanıyorsanız, gelirsiniz milletin önüne çıkar, milletin önünde bir boy ölçüşmesine girersiniz" dedi.

Hükümetin tarım politikalarını da eleştiren Ağar, yaptıkları gezilerin sonucunda milletin yeni bir iktidar isteği içerisine girdiğini dile getirdi. Türkiye'de fındık üreticilerine hükümet tarafından yeterince destek verilmediğini kaydeden Ağar, şunları kaydetti:

"Türk fındığını Türk üreticisinin değil, Avrupa'daki bazı sanayicileri koruyan hükümet ve onun Başbakanı kalkıp birde bu politikalarla Türkiye'yi kurtardığını ifade etmektedir. Bilgisizlik bir Başbakanlık makamının kaldıracağı bir özellik olamaz. Türkiye'nin büyük zorluklarla yürüdüğü bu yolda yanlış politikalarla Türkiye'yi bu hale getiren iktidar ilk defa görülmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious