Ağar,soruları yanıtsız bıraktı

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi ( DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başörtüsüylü üniversiteye giden öğrenciler ile ilgili açıklamalarını değerlendirmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Balıkesir'de ilçeleri ziyaret eden DYP Lideri Ağar, Sındırgı ve Bigadiç'teki temaslarının ardından Balıkesir'de İl Kadın Kolları'nın kongresine katıldı.

Ekilmiş Restaurant'ta yapılan kongrenin çıkışında gazeteciler, Ağar'a Demirel'in, "Başı bağlı okumak isteyen Arabistan'a gitsin" sözleri hatırlattı. Ağar, Demirel'in görüşleri ile ilgili konuşmayacağını belirterek, kendi görüşünün sorulmasını ve onun da belli olduğunu anlattı. Demokrat Parti iktidarı zamanında Arapça ezan okunduğunda ve Adalet Partisi zamanında 45 bin imamın devlet memuru yapıldığında rejim ve cumhuriyet tartdışması yaşanmadığını iddia eden Ağar, "DYP iktidarı zamanında da üniversitelerde yaşanan başörtüsü sorunu çözüldüğünde Türkiye'de rejim tartışması olmayacaktır." dedi.

Konuya demokrasi ve özgürlükler açısından baktığını dile getiren Ağar, Türkiye'de yaşayan herkesin cumhuriyet vatandaşı olduğunu kaydetti.

Laikliğin taş gibi yerinde olduğunu ifade eden Ağar, haklar ve özgürlüklerin demokrasi ülkesinde sonuna kadar açık olması gerektiğini vurguladı. Ağar, kimsenin kendi milletinden endişe etmemesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious