Ağar: '367'yi zorlama olarak görüyoruz

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

Ağar, cumhurbaşkanı seçimi ilk turunun yapılabilmesi için 367 milletvekilinin olması gerektiğine ilişkin görüşü, 'hukukun zorlanması' olarak gördüklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Ağar, "184'ün yeterli olduğunu düşünüyoruz." dedi.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Ağar, gazetecilerin sorusu üzerine 367 tartışmasını değerlendirdi. Meclis'te yapılacak Cumhurbaşkanı seçiminin ilk tur oylamasına katılıp katılmama konusunda bir şey söylemenin erken olduğunu ifade eder Ağar, konuyu günü geldiğinde arkadaşlarıyla değerlendireceklerini kaydetti. Mehmet Ağar, "Bugün itibariyle bizim söylediğimiz; 367'yi, hukuku zorlama olarak görüyoruz. 184'ün yeterli olduğunu düşünüyoruz. Başka görüşleri ortaya koyanlara da saygı duyuyoruz. Bunlar tartışılacaktır. Bu anlamda tartışmalar olacaktır. Ortada aday yoktur. Sadece mesele, bir oyalama çerçevesine oturtulmuştur. Biz bu konunun dışındayız'' şeklinde konuştu.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile yaptığı görüşmeyi hatırlatan bir gazetecinin ittifak çalışmalarıyla ilgili sorusuna cevap veren Mehmet Ağar, dış politika konularının önceliği nedeniyle bu konuda 1-2 gün sonra görüş açıklayabileceğini bildirdi. ''Ülkenin geleceği açısından ittifak yapar mısınız?'' sorusuna karşılık Mehmet Ağar, ''İttifak olmaz, başka bir şey olur. Detaylarını başka zaman konuşuruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious