Ağar: Aday olan isimle meşgul olurum

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, cumhurbaşkanı seçimi konusunda, “Ben kamuoyunda öne çıkan isimlerle değil, aday olan isimle meşgul olurum” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TBMM'deki 23 Nisan resepsiyonunda, gazetecilerle sohbet eden Ağar, sağda birleşmeyle ilgili Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu ile yarın veya ertesi gün yeniden bir araya gelebileceğini söyledi. Ağar, gazetecilerin “Bizim bilmediğimiz bir görüşme oldu mu?” şeklindeki soru üzerine, “Her gün her gün sıcak temas olmaz, bir kere olur biter” diye konuştu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinin tamamına katıldığını hatırlatan Mehmet Ağar, “Diğer partilere kızıyorum. Meclisin törenlerine insan gelmez mi? Parlamentonun kendi törenlerine gitmemek doğru değil” dedi.

DYP lideri Ağar, bir gazetecinin, “CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın bugün TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmayı nasıl buldunuz?” sorusuna, “Baykal'ın konuşmasını millet değerlendirir. Benim konuşmalarımı kim nasıl değerlendirdi, ben ona bakarım. Konuşmamla ilgili önemli yerlerden beğeni aldığımı söyleyebilirim. Başka birinin sözlerini ben niye değerlendireyim, onu millet değerlendirsin” yanıtını verdi.

“Kamuoyunda cumhurbaşkanlığı için bazı isimlerin öne çıktığının” hatırlatılması üzerine Ağar, “Ben kamuoyunda öne çıkan isimlerle değil, aday olan isimle meşgul olurum” dedi.

“KONUŞMAYI TASVİP ETMİYORUM”

Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan da CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın TBMM Genel Kurulunda bugün yaptığı konuşmayı tasvip etmediğini belirterek, şunları söyledi:

“Bayram gününde farklı şeyler konuşulabilirdi. Cumhurbaşkanı seçimi konusunda herkesin değişik görüşleri olabilir, ama bu görüşlerin ifade edileceği yer, bayram günü parlamento olmamalıydı. Fevkalade üzücü bir durum.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious