Ağar: Bütçe rakamları sanal

  • Giriş : 11.02.2007 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hükümet’in 2006 yılı bütçe gerçekleşmelerini “sanal” olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Ağar, Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlenen Adalet Partisi’nin 46.Kuruluş Yıldönümü töreninde konuştu. Ağar, Türkiye’de “sanal bir tablo” oluştuğunu savunarak, hükümete yüklendi. Ağar, “Ortaya konan bütçe rakamları sanaldır. Ortaya konan borç rakamları sanaldır, ortaya konan ekonomik tablo sadece ve sadece seçim yılını atlatmaya yönelik ve Türkiye’yi gelecekte ağır ipotekler altına sokan, zor mükellefiyetler altına alan bir Türkiye’dir” diye konuştu. Ağar sözlerini şöyle sürdürdü:

“AKP’YE DESTEK OLANLAR PİŞMAN OLACAK”

“Bugün günlük çıkarları bunu arzu ettiriyor diye bu noktada onlara destek olanların yarın Türkiye’nin geleceği açısından büyük pişmanlıklar duyacağını şimdiden ifade etmek isterim. Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı her olayı kriz haline dönüştüren, hiçbir olayı yönetemeyen sadece geleceğe yönelik hayal hikayeleri anlatan ve 4.5 yıldan bu yana Türkiye’nin temel meselesinde hiçbir ilerleme kaydedemeyen bir sanal iktidarın da gerçeklerle de tanışması sonucunu getirecek olan sandığa doğru adım adım ilerliyoruz. Kötünün iyisine bu ülke razı olmayacaktır.”

“ANKETLER SİZİ ETKİLEMESİN”

Konuşması sırasında bir partilinin son dönemlerde yapılan anketler hatırlatması üzerine Ağar, “Onlar seni etkilemesin fazla, onların biz ne olduğunu biliyoruz” dedi. Ağar, hükümetin yüzde 40 oy aldığı 6 Haziran 2004 mahalli seçimlerine atıfta bulunarak, bu seçimlerin 7 coğrafi bölgede ve 17 seçim bölgesinde yapıldığını ve 50 bin kişinin katılımının gerçekleştiğini söyledi. Ağar, “O seçimlerin birincisi de yüzde 28.8 ile DYP’dir. Ama onun yerine bin-1.500 kişilik deneklerle, masa başı anketlerle neyin doğru olduğunu hepimiz göreceğiz” diye konuştu.

“AKP STATÜKONUN SON HAMLESİ”

Mehmet Ağar, “Statükonun en son hamlesi olan bugünkü AKP iktidarının da benzer bir sonla neticeleneceği siyasetin açık ve net gerçeklerinden bir tanesidir” dedi. Ağar, “28 Şubat gerçeğinin tanzim ettiği bugünkü iktidarın da gelip geçici olduğunu herkesin bilmesi gerekir” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious