Ağar: Çözüm sivil siyaset

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:42:14

Gelişen siyasi değerlendirmeleri yapacaklarını ifade eden Ağar, "Biz istikrarlı duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DYP Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı öncesinde açıklama yaptı.

Gelişen siyasi değerlendirmeleri yapacaklarını ifade eden Ağar, "Biz istikrarlı duruşumuzu sergilemeye devam edeceğiz. Türkiye'yi yönetenler ve siyaset içinde olanların iki temel meselesi var.Birincisi Türkiye'nin bir üniter yapısını ,ikincisi demokratik laik sosyal hukuk devleti olan yapısını korumaya titizlikle devam edeceklerdir.Bu iki hassasiyet çerçevesi içinde Türkiye kendi değerleri ile toplumsal huzuru sağlamakta bir zorluğu olmayacaktır. Türkiye siyasi tecrübesi içinde sivil siyaset alanı içinde meselelerine çözüm bulma imkanına sahip olan bir ülkedir.Demokratik temeldeki kararlılığımız içinde Türkiye'de kutuplaşmayı reddeden anlaşıyımızı, dünkü TBMM oturumu öncesi ortaya koyan görüşlerimizde sabit olarak duruyoruz.Türkiye'nin her türlü zorluğu sandık yolu ile çözmekte zorluğu olmayacaktır" dedi.

-GENELKURMAY'IN AÇIKLAMASI-

Genelkurmay'ın açıklamasının hatırlatılması üzerine ise Ağar, "Bu açıklamayı değerlendirmak amacı ile toplantıyı yapıyoruz.Bizim meselemiz Türkiye'nin demokratik süreç içinde meselelerine çözüm bulma gücünü koruyarak yola devam etmesidir" diye konuştu.

Dünkü genel kurula iki DYP milletvekilinin katılmasını ise, "Hayatımda hiç altadan olmadım, aldanan olmak önemli değildir.Siyasi partidir burası. Hukuki süreç içinde yapılması gereken yapılır."

Anavatan Genel Başkanı Erkan Mumcu ile telefonla görüştüklerini söyleyen Ağar, erken seçim çağrılarını bir sene önce yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Demokratik çözüm seçimdir her zaman.Bu konuda biz üstümüze düşeni her zaman yapıyoruz. Keşke diğer siyasi partilerde bu arzu içinde olsaydı Türkiye bugün bu seçimi tamamlamıştı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious