Ağar danışmanı sorulunca ne dedi?

  • Giriş : 29.05.2007 / 18:13:00

Ağar, Başdanışmanı Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın istifa etmesi ile ilgili soruya tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, "Bırakın bunları. seçim zamanı bunları bırakın. Hem onu üzmek istemem, kimseyi üzmek istemem. Herkes işine baksın." dedi.

Mehmet Ağar, Erkan Mumcu ile birlikte TÜSİAD'ın düzenlediği "Siyasi Parti Genel Başkanlarıyla Toplantısı"na katıldı. Toplantı sonrası Ağar, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazeteci Ağar'a başdanışmanının istifa ettiğini hatırlatması üzerine DP Genel Başkanı, "Kim o ya?" diye karşılık verdi. Gazeteci, "Hüseyin Bağcı" cevabı verince Ağar, "Yok canım. Yok kardeşim" dedi. Ağar, "Aday olmak istemiş, onun içindir herhalde. Oradan bir kırıklığı vardır. Ne zaman parti binasında bizimle beraber oldu? Bırakın bunları. seçim zamanı bunları bırakın. Hem onu üzmek istemem, kimseyi üzmek istemem. Herkes işine baksın." şeklinde konuştu.

Mehmet Ağar diğer soruları da yanıtladı.CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TÜSİAD toplantılarına katılmayı kabul etmemesine ilişkin bir soru üzerine Ağar, diyalogdan kaçmanın yanlış olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanını halkın seçmesi ile ilgili bir soruya ise Ağar, ''Halkın hakem olduğu her yerde ben olurum'' karşılığını verdi.

Kuzey Irak'a yönelik bir operasyon ile ilgili de düşüncelerini paylaşan Ağar, ''Türkiye'nin ihtiyacı olan, kendisini yapmak zorunda hissettiği her meselenin yanında ve arkasında oluruz. Bunlar ciddi bir planlama ile olacaktır. Sonuç doğurmayacak bir işin içinde Türkiye'nin olmayacağı tabidir.'' dedi. Türkiye'nin böyle bir ihtiyacı hissetmesi durumunda bunun yapılabileceğini söyleyen Ağar, "Kendi fiziki sınırlarınızın dışında bir yerde operatif faaliyette bulunduğunuzda, orada size yardımcı olacak unsurlara ihtiyacınız vardır. Bu unsurlar bugün var mı, yok mu? bu konuda bilgi sahibi değilim'' dedi.

MUMCU'YA DA YILMAZ SORUSU

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya ise Mesut Yılmaz'ın DP çatısı altında adaylığına ilişkin bir soru soruldu. Mumcu,''Burada siyaset yapmak isteyen insanlar sadece bu iki partinin mensupları olacaktır diye bir kural yok. Geniş toplum kesimlerini temsil eden kim varsa orada elbette siyaset yapacaktır'' dedi. Mesut Yılmaz'ın bir grup insanla birlikte DP listelerinde yer alacağına ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine Mumcu, bu yönde kendilerine ifade edilmiş bir talep bulunmadığını, olsa da bunun mümkün olmayacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious