Ağar: 'Darbe yaşanmasaydı...'

  • Giriş : 13.05.2007 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Darbe yaşanmasaydı, DYP’nin adı DP olarak kalacaktı” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, Mamak Anfi Tiyatro Kapalı Salonu’nda düzenlenen partiye katılım töreninde yaptığı konuşmada, hükümeti 4,5 senedir kovaladığını ve seçim kararı aldırdığını savundu.

“Hiç kimse hayali işlere sarılarak, bir yerlere varamayacağını görecek” diyen Ağar, milletin Meclis’te çoğunluk imkanı sağladığı AK Parti hükümetinin, vatandaşın hayatını kolaylaştıracak hiç bir şey yapmadığını şimdi de demokrasi mağduru gibi davranmaya çalıştığını iddia etti.

Milletin, kimin demokrat olduğunu iyi bildiğini anlatan Ağar, “Darbe yaşanmasaydı DYP’nin adı, DP olarak kalacaktı. Demokrat Parti’nin isminden korkanlar, cisminden kaçacak hale gelecek” diye konuştu.

Ağar, 4,5 yıllık “masal döneminin” bittiğini, CHP ile birlikte kriz yaratmaktan öteye gitmeyen AK Parti siyasetinin sonuna gelindiğini vurguladı.

Ağar’ın konuşmasının ardından Harb-İş Ankara Şube Eğitim ve Teşkilat Sekreteri Halim Kaynar ve beraberindekilerden oluşan bir grup, DYP’ye katıldı.

Mehmet Ağar, eşi Emel Ağar ile birlikte katılım törenini izleyen hanımlara “Anneler Günü” dolayısıyla çiçek hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious