Ağar "Geçen sene söylediğim sözlere geldiler!"

  • Giriş : 21.11.2007 / 09:44:00
  • Güncelleme : 21.11.2007 / 10:32:56

Ağar, 'Başbakanın açıklamasının, benim düz ovada siyaset açılımından bir farkı yok' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan'ın, 'silah bırakma' çağrılarıyla ilgili olarak ortaya çıkan af tartışmalarında yaptığı açıklamada 'Bizim birileri gibi ovaya filan kimseyi davet ettiğimiz yok' sözlerine yanıt verdi. Kendisinin bir yıl önce söylediklerinin bugün hükümet tarafından dile getirildiğini belirten Ağar, 'Başbakanın açıklamasının, benim düz ovada siyaset açılımından bir farkı yok. Bir sene önce söylediğim sözlere geldiler' dedi.

DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'dan, Başbakan Erdoğan'ın 'Bizim birileri gibi ovaya filan kimseyi davet ettiğimiz yok' sözlerine yanıt geldi. Haber Türk Televizyonu'nda canlı yayına katılan Ağar konuyla ilgili soruları yanıtladı. Başbakanın 'Bizim birileri gibi ovaya filan kimseyi davet ettiğimiz yok' sözlerinin hatırlatılması üzerine, 'Gereksiz bir söz üzerine yanıt vermek zorundayım' diyen Ağar, kendisinin herhangi birisi olmadığını, terörle mücadele önemli görevler alan bir kişi olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarının kendisinin yaptığı 'düz ovada siyaset' açılımından bir farkı olup olmadığı sorulan Ağar, 'Hayır, fark yok. Benim bir sene önce söylediklerime geldiler' diye yanıtını verdi.


Daha önce yaptığı açıklamaların arkasında olduğunu vurgulayan Ağar, 'Benim açıklama yaptığım zaman buna destek verilseydi Türkiye bugün inisiyatif ortaya koyardı. Dıştan gelen dayatmalarla karşı karşıya kalmazdı' dedi.


'Demokratik Toplum Partisi kapatılmalı mı?' sorusuna ise Ağar, 'Ortada yasa varsa, bunu takip edecek makamlar varsa, hukuk kendi görevini yapacaktır. Siyaset iyi niyetle yapılmalıdır. Siyasetle hukuk arasında bir çelişki varmış gibi gösterilmek amacı vardır. Hoşgörü sınırlarını zorlayanlar bunun sıkıntısına katlanırlar' diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious