Ağar hem övdü, hem korudu

  • Giriş : 25.06.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, başka partiler gibi çiftçi ve köylüyü hakir gören bir anlayışa sahip olmadıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çiftçi ve köylüyü hakir gören bir anlayışa sahip olmadıklarını işaret eden ağar, şöyle konuştu: ''İktidara gelirken kendi programlarında tarımın ekonomideki yüzde 14'lük payının çok küçük olduğu ve bir takım zorlamalarla bazı ürünlere kota koyulduğunu ifade edenler döneminde, tarımın ekonomideki payı yüzde 11'in altına indi. Çiftçinin üretemez, ürettiğini satamaz hale gelmesini kabul etmek mümkün değildir. Sorunlar, projelendirmeyle çözülebilir ama hiçbir şekilde (Gidip başlarının çaresine baksınlar) bakış açısı bizim anlayışımız olamaz.''

TOBB'daki bir toplantıda, kendisine yeni seçimde kiminle ortak olacakları sorusunun yöneltildiğini dikkat çeken Ağar, ''Biz tek başına iktidar oluruz da bizim ortaklarımız belli; ziraat odaları, odalar birliği, esnaf odaları, sanayi odaları, kooperatifler, üretici birlikleri. Yani biz milletin dışında kimseyle ittifak yapmayız'' görüşünü dile getirdi.

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ise tarım sektöründeki önemli sorunların aşılması noktasında mücadele ettiklerini ifade ederek, muhalefet partilerinin bu sorunların çözümü için kamuoyu oluşturup, iktidara baskı kurulmasında önemli görevleri olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious