Ağar hükümete sert çıktı

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “balığa” benzettiği iktidarı “Kendi yaşadıkları şatafatı tüm ülke yaşıyor zannediyorlar” diye eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye’de mevcut öğretmen sayısının toplamda 633 bin olduğunu, yüz binin üzerinde yetişmiş öğretmenden faydalanılamadığını, bunların atamasının yapılamadığını anlatan Ağar, yıllık ortalama 18-20 bin arasında öğretmenin emekli olduğunu ancak bunların yerine yeteri kadar öğretmen alınmadığını belirtti.

“Ne yazık ki küresel rantiyeye teslim olmuş bu iktidar, her kesimin olduğu gibi öğretmenlerin de şartlarında iyileşme değil kötüleşme yarattı” diyen Ağar, öğretmenlere “Her gün övünüyorlar, milli gelir iki kat artmış, ekonomi yüzde yüz büyümüş. Ben öğretmenlerime sormak istiyorum, sizin milli geliriniz iki kat arttı mı, sizin ekonominiz yüzde yüz büyüdü mü” diye sordu. Ağar, şöyle dedi:
“Cevabını herkes biliyor. Böyle bir gelişme yok, aksine gerileme var. Öyleyse bu büyüyen ekonomi kimin? Bu büyüyen ekonomi acaba iktidar ve çevresinin mi? Bir laf vardır, ol mahilerdir ki derya içredirler deryayı bilmezler. Balıklar deniz içinde denizin farkına varmazlar. Bu iktidar ve çevresi de balıklar gibi. Kendi yaşadıkları şatafatı tüm ülke yaşıyor zannediyorlar. Bunlar artık iflah olmaz şekilde belli çevrelerle düşüp kalkıyorlar.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious