Ağar: İktidar emekliyi cezalandırıyor

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, iktidarın, çalışmak isteyen emeklileri cezalandırarak, açlığa mahkum etmek istediğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağar, yaptığı yazılı açıklamada, yılbaşında uygulamaya geçecek olan sosyal güvenlik yasasıyla, emekli olduktan sonra çalışmak isteyenlerin, sosyal güvenlik destek primlerinin 3 kattan fazla artacağını ifade etti. İşçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerinin sayısının 7 milyon geçtiğini belirten Ağar, şunları kaydetti: ''Emekli, bu gelirle mutfak ihtiyacını mı karşılayacak, kira mı verecek, yakacak mı alacak, yoksa ilaç masraflarına destek mi olacak? Emeklilerin, yıllarca bu ülkenin kalkınması, gelişmesi için nasıl çalıştıklarını, hayatlarını bu yola nasıl adadıklarını bilmeyen, yeni yetme AK Parti iktidarı, tüm uygulamalarıyla emekli düşmanı olarak tarihe geçecektir.''

''İKTİDAR YANLIŞTAN DÖNMELİ''

İktidarın emeklilere 'Sana verdiğim 3 kuruşa mahkumsun, alınteri ile daha insanca bir hayat peşinden koşarsan seni cezalandırırım'' dediğini ileri süren Mehmet Ağar, sosyal güvenlik yasasının, emeklilere karşı ırkçı bir anlayışa dayalı olarak hazırlandığını, bunu da talihsizlik olarak gördüklerini kaydetti. Ağar, iktidarın vatandaşlar arasında ayrımcı bir anlayışla, keyfi düzenlemeler getiremeyeceğini belirterek, ''İktidar mutlaka bu yanlıştan dönmeli, emeklileri cezalandırarak, halihazırda çalışanlar üzerinde de estirdiği, bu ayrımcı terörüne son vermelidir'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious