Ağar; ’İktidar ortada yok’

  • Giriş : 17.07.2006 / 00:00:00

Mehmet Ağar, terörün hafife alınamayacağını ve günübirlik politikalarla sorunun çözülemeyeceğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

DYP Genel Başkanı Ağar yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde artış gösteren terör saldırılarına değindi. Ağar, "Daha Bitlis’teki beş şehidin cenazesi kaldırılmadan Siirt’te sekiz güvenlik görevlimizin şehit olduğu haberini aldık. Peşpeşe yaşanan olaylar gösteriyor ki, terör asla haefife alınmaz, günübirlik politikalarla bu sorun çözülemez" dedi.

Vatandaşların terörün yok edilmesi için varını yoğunu vemeye hazır olduğunu dile getiren Ağar, iktidarın ise bu konuda vurdumduymaz olduğunu ileri sürdü. "Başa geldiklerinde olmayan terör, bugün ülkenin en temel sorunlarından birisi haline gelmiştir" diyen Ağar iktidara, "Türkiye’nin güvenliği gibi en temel konuda ortada olmayacaksan o zaman iktidarım demeye nasıl yüz bulacaksın?" diye sordu.

Türkiye’nin önceki dönemlerde de terörle karşı karşıya kaldığını ancak her seferinde terörü yendiğini kaydeden Ağar şöyle devam etti: "Terörün içeride ve dışarıdaki kaynakları, bağlantıları, destekçileri, bellidir. Türkiye’nin muazzam bir terörle mücadele birikimi vardır, fakat ne yazık ki ortada iktidar yoktur, irade yoktur, gayret yoktur. Hiç kimsenin boş laflarla milleti oyalamaya, ülkenin vaktini çalmaya hakkı yoktur. Bu millet teröre karşı olduğu gibi terörle mücadele etmeyen iktidara karşı da elbette gereğini yapacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious