Ağar: Kargadan korkan darı ekmez

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

Suikast itirafına Ağar'dan cevap: Kargadan korkan darı ekmez.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızının mezarı başında kendisine suikast planlayan 4 PKK'lı teröristin yakalanmasıyla ilgili olarak konuşan Doğru Yol Partisi (DYP) lideri Mehmet Ağar, "Tedbir bizden takdir Allah'tan. Kargadan korkan darı ekmez" dedi.

Rami Kuru Gıda ve Toptancılar Hali'ni ziyaret eden ve esnafın dertlerini dinleyen DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, 63 bin bakkalın bu iktidar döneminde kepenk kapattığını savundu. DYP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, DYP İstanbul İl Başkanı Faik İçmeli ve diğer partililerle birlikte İstanbul Gıda Toptancı ve Tüccarları Derneği'ni ziyaret eden ve daha sonra esnaflara seslenen Ağar, hükümetin iktidara gelirken büyük marketleri ve alışveriş merkezlerini şehir dışına taşımayı vaad ettiğini söyledi. Konuyla ilgili yasanın bir türlü çıkartılmadığını belirten Ağar, " Bunlar küçük esnafı terkettiler. Karşılıksız çek miktarında yüzde 62 artış var. Seneden seneye iş imkanı düşüyor. Orta sınıf diye bir şey kalmadı ve herkes içi kan ağlayarak işçi çıkartıyor. Biz adaletsiz gelir dağılımının sonuna kadar düşmanıyız. Bu bunalım ortamında artık her 6 dakikakada bir hırsızlık, her iki saatte bir cinayet işleniyor. Bu yapıyı yeniden düzeltmeliyiz. İnşallah büyük mağazalarla ilgili yasayı çıkartmak ta bize nasip olur." şeklinde konuştu.

DYP Lideri Mehmet Ağar esnaflarla sohbet toplantısının ardından basın mensuplarının kızının mezarı başında kendisine suikast planlayan teröristlerin yakalanmasıyla ilgili olarak sorulan soruları cevaplandırdı. "Tedbir bizden takdir Allah'tan" diyen Ağar, "Biz şimdiye kadar üzerimize düşen hizmetleri yaptık. Böyle örgütlerin bu tip girişimleri olacaktır ve olur. Bunlar hayatın gerçekleridir. Bu hizmetlerin bir riski olduğu aşikardır." dedi.

"Kargadan korkan darı ekmez. Allah'ın dediği olur" diyen Ağar, konuyu İstanbul Emniyet Müdürü'nün telefonla arayarak bildirdiğini söyledi. "Bu planın ortaya çıkmasından sonra ek bir koruma talebiniz olacak mı? " şeklindeki soruya Ağar, "Bizim böyle bir isteğimiz olmaz. Emniyet güçleri gerekeni yapacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious