Ağar; 'Kimse kaos çığırtkanlığı yapmasın'

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Danıştay'a yapılan saldırının, siyasal gerginlik, zıtlaşma ve kutuplaşma aracı olarak kullanılmaması gerektiğini belirterek, "Kimse kaos çığırtkanlığı yapmasın. Bu doğru olmaz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu saldırıyı kabullenmenin mümkün olmadığını dile getiren Ağar, yargıya yapılan bu saldırıyı şiddetle kınadığını bildirdi.

Hükümetin süratli bir çalışma yaparak bu saldırının ''arkası, önü, sağı ve solundakileri'' ortaya çıkarması gerektiğini dile getiren Ağar, konuşmasında demokrosinin vazgeçilmezliğine vurgu yaptı. Ağar, ''Türkiye, demokrasiyle yoluna devam etmelidir. Demokrasinin en önemli ayağı da hukuktur. Bağımsız yargı, Türk demokrasisinin temel taşıdır'' dedi.

Türkiye'nin demokrasiden başka çaresi olmadığını vurgulayan Ağar, Cumhuriyet, demokrasi ve milletin değerleri arasında bir ilişki bulunmadığını, bu değerlerin birbiriyle uyum içinde olduğunu kaydetti. Mehmet Ağar, bu üzücü olayın bir siyasi gerginlik aracı olaerak kullanılmamasını istedi.

Bir gazetecinin, "Demokrasinin kesintiye uğramasından endişeniz mi var?'' diye sorması üzerine Mehmet Ağar, , ''Hayır... Herkes sorumluluk içinde hareket etmeli, siyasetçiler ne konuşacağını değil, ne konuşmayacağını bilmeliler. Sorumsuz beyanlardan herkes kaçınmalıdır'' dedi.

Türkiye'nin demokrasi dışında bir zemini olamayacağını, herkesin bu çerçevede hareket ederek, sorumlu davranması gerektiğini vurgulayan Ağar, ''Kimse kaos çığırtkanlığı yapmasın. Bu doğru olmaz" dedi. Ağar, hayatını kaybeden Mustafa Yücel Özbilgin'in ruhunun bu tip beyanlardan ıstırap duymasını istemediğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious