Ağar kongreye neden katılmadı?

Ağar kongreye neden katılmadı?.9990
  • Giriş : 02.06.2007 / 15:19:00

Ağar: "Kongereye gidecektim ancak MKYK'dan katılmama kararı çıkmış"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'dan İstanbul'a gelen DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, gazetecilere açıklama yaptıktan sonra Erkan Mumcu'nun canlı yayınlanan açıklamalarını dinlemek için girdiği VİP Salonu'ndan çıkışta basın mensuplarının ikinci kez sorularına muhatap oldu.
"Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun açıklamalarını izlediniz mi?" şeklindeki soruyu cevaplandıran Ağar, "Hayır bir faks bekliyordum. Ben laf yetiştirme durumda değilim. Baştan beri iyi niyetimizi muhafaza ediyoruz. Söylediğim gibi ben ümitle kongrenin kararını bekliyorum. Kongreye de gidecektim, ancak bir haber aldım. Merkez Karar Yürütme Kurulu'nda katılmama kararı çıkmış. O zaman bizi kongreye davet etmenin bir anlamı yok. Ama her şeye rağmen sağduyunun hakim olacağını ümit etmek istiyorum" dedi.

Ağar'a "Ümitli olduğunuzu söylüyorsunuz, ancak az zaman kaldı" şeklinde bir hatırlatma yapılması üzerine, "Dünyada her şey için vakit vardır. Bizim bu konuda muhafaza ettiğimiz açıktır. Paravan partiler, şunlar bunlar doğru işler değildir. Kademelendirmek doğru bir şey değildir. DYP kongresini toplamış, ismi ve amblemini değiştirerek buradaki iyi niyetini samimiyetini ve arzusunu binlerce üyesi ile beraber ortaya koymuştur. Bu iradenin cevabını da samimiyetle beklemektedir. Dolayısıyla hiç kimseye üzecek bir şey söylemekten uzak dururum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious