Ağar: Krizin eşiğindeyiz

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Ağar: Kriz diye tarif edebileceğimiz bir ortamın eşiğindeyiz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kriz diye tarif edebileceğimiz bir ortamın eşiğindeyiz. Türkiye’nin demokrasi dışında bir yolu yoktur. Türkiye bölgenin en güçlü devletlerinden birisidir. Sivil siyaset mekanizmaları içinde çözmeye sahip bölgenin en güçlü ülkesi olma kapasitesine sahiptir. Türkiye’nin bölünerek, zıtlaşarak büyümesi mümkün değildir. Siyaset bir yerde ülkenin gücünü artıran bir alandır. DYP sorunların bu çerçevede çözülmesinden yanadır.

Türkiye önümüzdeki seçimler sonrası iki eksenli bir siyasetten kurtulacaktır.

Bugün bu alandan çıkmanın yolu olarak bunu söylemiyoruz. Parlamentonun seçim yoluyla millet iradesiyle sorunlara çözüm bulmalıdır. Demokrasiyi geliştirme ve büyütme mücadelemizin süreceğini belirtmek istiyoruz. Yüce milletimiz huzur içinde olmalıdır. Türkiye’nin rahatlığına yönelik mesajlar her yerden verilmelidir.

Herkes gibi biz de gece geç saatte öğrendik. Siyasette milletten başka bir güve boyun eğmedik. Biz bunlarla ilgili bir sınıflandırma yapmak zorunda değiliz. Biz siyasette aklı selimliği hatırlatarak geliyoruz. Demokrasi içinde bir çözüm bularak çıkışı bulmalıyız.

Yargıçlar bağımsızdır. Bunu en iyi bilenlerdir. Yargı süreci işliyor bu da demokratik işleyişin parçasıdır.

Siyasette en iftihar ettiğim kimseyi aldatan olmadım. Aldatılan olmak da milletin taktiridir. Partimle iftihar ediyorum. Bizim çizgimiz demokrasi ve gerginlikten uzaktır. Süreç herkesle birlikte işliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious