Ağar millete küstü

Ağar millete küstü .6146
  • Giriş : 10.08.2007 / 14:08:00

Seçimlerden sonra halka sitem eden Baykal şimdi bayrağı Ağar'a devretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Ağar halka küstü. İşte Ağar'ın sözleri...

DP'nin İzmir, Manisa, Eskişehir, Bolu ve Bursa il başkanları ile Sakarya'nın eski il başkanı, Çeşme'de tatil yapan Mehmet Ağar ile bir araya geldi.

Görüşme öncesi, il başkanları ile gerçekleştirilen toplantının içeriği ve gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Mehmet Ağar, ''Millet bizim söylediklerimizi merak etseydi, oy verirdi. Ben söyleyeceğimi söyledim. Şimdi millet o söylediklerim doğru çıktıkça o günleri hatırlasın. Ben siyasetle ilgili en az 4-5 ay konuşmam. Dinlenmek uzak kalmak istiyorum. Beni bu işlere bulaştırmayın'' diye konuştu.

MUMCU VE AYGÜN'LE GÖRÜŞTÜ MÜ?
Mehmet Ağar, geçen hafta İzmir'den İstanbul'a uçakla dönüşü sırasında Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Ankara Sanayi Odası Başkanı Sinan Aygün ile Adnan Menderes Havalimanı VIP Salonunda görüştüğü yönündeki iddiaları redederek; ''Ben görüşmedim, belki onlar görüşmüşlerdir, bilemem'' yanıtını verdi.

AĞAR'IN HALA YÜZÜ KIZARIYOR
Ağar ile görüşmenin ardından İzmir İl Başkanı Turan Arınç, sorularını yanıtladı.

Arınç, Mehmet Ağar'dan partinin başına dönmesi yönünde bir talepleri olup olmadığı yönündeki soruyu şöyle yanıtladı:

''Elbette biz isteriz. Ama kendisinin aynen ifadesini söylüyorum. 'Bizim yüzümüz hala kızarıyor. Bizim halkımıza verdiğimiz söz var, onun dışına çıkmamız mümkün değil.' baştan söyledi Genel Başkan, 'İktidar yapamadığım takdirde giderim.' O sözünün de arkasında. İleri ki günler ne gösterecek onu Demokrat Partililer olarak hep beraber yaşayacağız.''

AYGÜN GENEL BAŞKAN OLUR MU?
Bir soru üzerine Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün'ün,
''Toparlayıcı bir misyon verilmesi halinde DP'de genel başkanlık görevini üstelenebileceği'' yönündeki açıklamalarını da değerlendiren Turan Arınç, ''Sinan Aygün iyi bir kardeşimiz, iyi bir insan. Bu süreçte tabii ki mücadelesini yapıyor. Ama bizim arkadaşlarımızın çoğunun bize söylediği bir şey var, o da şu; 'Adaylık sürecinde partiyi bırakıp kaçan hiçbir arkadaşımızın arkasında olmayın'. Bu bir nasihat olarak kulağımızda küpe olarak duruyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious