Ağar önce başbakan sonra cumhurbaşkanı olacak

  • Giriş : 18.05.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkan Yardımcısı Orhan Keçeli, genel başkanları Mehmet Ağar'ın önce başbakan ardından da Cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Partisinin Yüreğir İlçe Teşkilatı tarafından Yüreğir Evlendirme Dairesi'nde düzenlenen katılım programında konuşan Keçeli, ülkedeki gidişatın partisine güç kattığını belirterek, "2 gün önce Adana'ya gelen 9. Cumhurbaşkanı Demirel'le dün görüştük. Bize (Adana'da 1991'deki DYP'nin durumunu gördüm) dedi. İlk seçimlerde DYP bu destekle iktidar olacak." dedi. Salonda bulunan gençlerin "Başbabakan Ağar" şeklindeki sloganlarını gençleri susturarak durduran Keçeli, "Bu salonda bağırmayacağız. Meydanlara çıkıp AK Parti'ye bağıracağız. Başbakan'a bu makam sana 5 numura büyük geldi diyeceğiz. Bu ülkede işsizlik had safhada iken bunu görmeyenlere bağıracağız. Sizlerin desteği ile bu ülkede bir çok makama ulaşmış Ağar önce Başbakan sonra Cumhurbaşkanı olacak." diye konuştu.

DYP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Nedim Bilgin de bugün için iç barışın korunmasının herşeyden önemli olduğuna vurgu yaptı.

DYP misyonunun iktidar olduğu dönemde iç huzurun daha çok bulunduğunu anlatan Bilgin, "Bugünkü yönetimin ülkeyi getirdiği nokta bellidir. DYP'ye her zamandan çok ihtiyaç vardır." dedi.

Programda DYP'ye katılım yapanlara Genel Başkan Yardımcıları Keçeli ve Bilgin ile diğer parti yöneticileri tarafından rozet takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious