Ağar: Orta sınıfı yok ettiler

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Ağar, Türkiye'de bir iktidar değişikliğinin şart olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçim startını memleketi Elazığ'dan veren DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, sabah kahvaltısını tarihi Elazığ Kapalı Çarşısı'nda DYP İl Başkanı Abdullah Kızılelma'ya ait fırının önünde, yaptı.

Ağar, 8 köşe kasketi ile Elazığ yöresel kıyafetinin havasını andıran bir tarz içindeydi. Kahvaltının ardından Kapalı Çarşı esnafını dolaşan Mehmet Ağar, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Esnaflar, işlerinin kötü olduğundan ve ekonomik anlamda her geçen gün kötüye gittiklerini dile getirdi, Ağar ise esnafa hükümetin uyguladığı politikaların yanlışlığından bahsetti.

Ağar, "Bir iktidar değişikliği gerekiyor. Çünkü bunların uyguladıkları ekonomi politikaları, esnafın, çiftçinin, köylünün yani orta sınıfın çıkarları ile doğru orantılı değil. Çıkarlarını korumaktan uzak. Bunlar sadece yüksek gelir gruplarının ekonomik beklentilerini karşılar nitelikte. Dolayısıyla bu tarzda işin devam edebilmesi mümkün değil. Geçmişteki cirolar, alışverişler var mı, yok. Türkiye'de orta sınıf olmazsa huzurun rahatın olması mümkün değil." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious