Ağar: Siparişle işadamı olunuyor

  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

GÜSİAD geçtiğimiz günlerde İstanbul Dedeman Otel'de üyelerini yemekli aylık sohbet toplantısında buluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ağar, Türkiye'de yeni bir işadamı şeklinin ortaya çıktığını belirtip, 'Bu siparişle işadamıdır. Siparişle yeni işadamları türetilmektedir. Bir bakıyorsunuz, kırk yıllık kumaşçı adam, yol müteahhidi, domates biber üreticisi, baraj müteahhidi oluyor' dedi.

Ağar, 'Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın ABD temasları ve de bu temaslar sonucu vermiş olduğu olumlu mesajlar bizim tarafımızdan memnuniyet verici. Türkiye'yi tehdit etmeye kimsenin gücü yetmez ve Türkiye'ye karşı bir tehdidi yerine getirmeye de kimsenin muvaffak olması söz konusu değildir' diye konuştu.

GÖÇ ÖNLENEMEZ...
Ağar, dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de göçün olacağını belirtip, 'Bu da çok tabiidir. Bu gelişmenin çok tabii olduğunu görmemiz lazım. Güney ve doğudaki nüfusun büyük bir çoğunluğu bu tarafa gelecektir. Bu bakımdan yapılacak başka şeyler var. Bu söylendiği gibi vize uygulamakla olacak bir şey değildir'diye konuştu

İŞADAMLARINDAN PLAKET ALDI
Konuşmasının ardından konuklar tarafından iletilen soruları yanıtlayan Mehmet Ağar'a GÜSİAD tarafından plaket verilmesiyle yemek sona erdi. Yoğun bir ilginin olduğu yemekli sohbetin ardından tüm konuklar keyifli bir şekilde otelden ayrıldılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious