Ağar siyaseti ne zaman bırakacak?

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Siyasetin önemli ismi DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar Mehtap TV’de Düşünce Platformu’nda Avni Özgürel’in sorularını cevapladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Mehmet Ağar Mehtap TV’de Düşünce Platformu programına katıldı. Avni Özgürel’in sorularını cevaplayan Ağar sağda birleşme görüşmelerinin tabanda büyük heyecan uyandırdığını söyledi. Birleşme konusu gündeme gelince Türk Siyasetinde insiyatif belirlediklerini söyleyen Ağar esas birleşmenin tabanda yaşanması gerektiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı konusunda 367 sayısının çok önemli olmadığını açıklayan Ağar siyasette mücadelenin seçimlerde olduğunu, mahkemede demokrasi aranamayacağını söyledi.
Ağar ‘’ TBMM’de bir hata yapılırsa bunu seçimlerde halk düzeltir. Ancak mahkemeye götürme hakkı olana niçin götürdün diyemeyiz’’ dedi.

Siyasetteki geleceği ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Ağar iktidara gelirse beş yıllık bir plan yaptığını ,beş yıl sonra siyaseti bırakacağını açıkladı. Ancak Ağar’ın siyaseti bırakmadan bir de büyük projesi var. O da partisini demokratikleştirmek. Ağar’ın projesine göre Parti genel başkanını parti üyeleri doğrudan seçecek,milletvekili adayları ön seçimle belirlenecek ,Bakanlar seçimden önce belirlenecek.Bu projeyi gerçekleştirirse Türkiye siyasetinin önün açmış olacağını belirten Ağar daha sonra gönül rahatlığı ile köşesine çekile bileceğini söyledi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious