Ağar: Türkiye darbeyi geride bıraktı

  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Ağar, “Türkiye'deki yönetimin yanlışlıklar içinde olduğunu düşünenler varsa büyük milletimizin bunu değiştirecek gücü olduğunu da bilmeleri gerekir” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ATO Meclis toplantısına katılan Ağar, buradan çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek'e ait olduğu öne sürülen günlükteki “darbe girişimi” iddialarına ilişkin bir soru üzerine Ağar, şunları kaydetti:

“Bu konuyla bağlantılı olarak söylemiyorum. Çünkü günlüğün sahibi böyle notları olmadığını ifade etmişti. Yeni bir bilgi yok elimizde. Türkiye demokrasisi bütün bunları artık geride bıraktı. Tartışılması bile yanlış olur. Hepsi geride kaldı. Türkiye, milletinin iradesiyle, demokrasiyle yoluna devam edecektir. Demokrasi dışında Türkiye'nin bir çaresi yoktur. Bunun dışında hiç bir çare söz konusu olamaz. Demokrasi dışında Türkiye'nin hiçbir yolu olamaz. Hepimizin gücü, demokratik bir Türkiye'den yanadır. Türkiye'deki yönetimin yanlışlıklar içinde olduğunu düşünenler varsa büyük milletimizin bunu değiştirecek gücü olduğunu da bilmeleri gerekir. Milletimiz seçimde kullandığı oy gücüyle iktidarları değiştirir, yeni iktidarları yapar. Milletin bu yüksek iradesine inanmamız ve saygı duymamız lazım.”

Ağar, bir gazetecinin, “Başbakan Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olması halinde 'normalleştirme projesi uygulayacağı, merkezin cumhurbaşkanı' olacağı yönündeki haberleri nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine, “Keşke bu düşüncelerini Başbakanken yapsaydı. Benim cumhurbaşkanlığı konusuyla ilgili bir tane ölçüm vardır; Güven. Türkiye, cumhurbaşkanına güvenmek istemektedir. Türkiye, milletimizin yarısından çoğunun güvenini üzerinde toplayan bir kişinin Cumhurbaşkanı olmasını istemektedir” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious