Ağar: Türkiye kimseden korkmaz!

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

DYP lideri Mehmet Ağar, "Türkiye'yi tehdit etmeye kimsenin yüreği yetmez. Başkaları Türkiye'den çekinir" dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ağar dün İstanbul Madeni Eşya Sanatkârları Küçük Sanayi Sitesi (İMES) ile Perşembe Pazarı ve Kasımpaşa Demirciler Küçük Sanayi Sitesi'ni (DES) ziyaret ederek esnafla bir araya geldi.
Cuma namazını İMES Sanayi Sitesi Camii'nde kılan Ağar, çıkışta soruları yanıtladı. Erdoğan'ın 301. maddeyle ilgili olarak, 'sivil toplum kuruluşlarından teklif bekliyoruz' açıklamasın değerlendiren Ağar, şöyle konuştu: "Nedense başka konuda teklif beklemiyorlar, yüreklerinin yetmediği konuda topu sivil toplum kuruluşuna, işine geldiği konuda 'bizim sayısal çoğunluğumuz var, kanun çıkarırız' diyorlar. Türkiye'yi yönetmek, sorumluluğu onlara aittir."
Kendisine Org. Büyükanıt'ın ABD'deki açıklamaları da hatırlatılan Ağar, Türkiye'nin, kimseden korkmadığını, aksine başkalarının Türkiye'den çekindiğini belirtti. Orgeneral Büyükanıt'ın ABD'deki temaslarıyla ilgili olumlu mesajlarının kendilerine memnuniyet verdiğini kaydeden Ağar, "Dink cinayetinden sonra devlet kurumları, medya, hükümet ve yargının eleştirilmesi"ne ilişkin soru üzerine de, Türkiye'de yönetilemeyen bir devlet ve yönetemeyen bir hükümet sendromu bulunduğunu öne sürdü.
Ağar, "İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah'a yönelik eleştiriler ile Trabzon Emniyet Müdürü'nün görevden alınmasına ilişkin görüşünün sorulması"na karşılık, şu anki konumu dolayısıyla muhatabının sadece siyasiler olduğunu ve memurlara ilişkin eleştirilerin işi olmadığını söyledi. Ağar, "Onların arkasında duracak siyasi sorumlulardır. Memurlara yönelik bir eleştiride bulunamam. Hapsi nihayetinde benimle çalışmış arkadaşlardır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious