Ağar'a 'Son Efe' benzetmesi, Bakan Koç'u kızdırdı

Ağar'a 'Son Efe' benzetmesi, Bakan Koç'u kızdırdı.8968
  • Giriş : 21.06.2007 / 13:06:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 13:17:48

Ağar'ın Aydın'daki mitingin ardından ‘Son Efe’ diye yorumlanması Atilla Koç'u kızdırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

DYP lideri Mehmet Ağar'ın Aydın'daki mitingin ardından 'Son Efe' diye yorumlanması Aydınlı Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'u kızdırdı. Koç, “Valla son efe veya son hükümdar, onları ben bilmem. Ama Ramazan Paşa Meydanı'nda 2002 yılında 100 bin oyu olan, yüzde 20'lik oyu olan bir partinin 1500 kişilik bir miting yapması 'son efe' değil ama 'son seyahat' olduğunu gösteriyor'' diyerek Ağar'a yüklendi.
Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Uşak'ta restorasyonu tamamlanan eski Uşak Evi'ni ziyareninin ardından Afyonkarahisar'da mola verdi. Varan Tesisleri'nde Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, İl Emniyet Müdürü Natık Canca, AKP Milletvekilleri Sait Açba ve Halil Aydoğan tarafından karşılanan Bakan Koç, ardından İkbal Dinlenme Tesisleri'ne geçti. Yemek yeyip 1.5 saate yakın beraberindekilerle sohbet eden Koç, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Bakan Koç, seçimin turizmi olumlu etkileyeceğini yineleyerek, sektörde 2005 yılının rakamlarının aşıldığını kaydetti. Turist sayısındaki artışla bu yıl 20 milyar doların üzerinde gelir beklediklerini açıklayan Bakan Koç, hedeflenen turist sayısına ilişkin de “Ben hayatta bir defa hata yaparım. Bir defa kocaman konuştum, o tutmadıktan sonra (2006 yılı tahminleri) aşılır mı aşılmaz mı diye hiç bir tahminde bulunmuyorum. Aşıldığı zaman aşıldı diye haber veriyorum'' yorumunu yaptı.

SON EFE DEĞİL, SON SEYAHAT
DYP lideri Mehmet Ağar'ın Aydın'daki mitinginin ardından çıkan 'Son Efe' benzetmelerinin hatırlatılması ve “Efeliği kaptırdınız mı yoksa'' soruları üzerine Aydınlı Bakan Koç, “Valla son efe veya son hükümdar onları ben bilmem. Ama Ramazan Paşa Meydanı'nda 2002 yılında 100 bin oyu olan, yüzde 20'lik oyu olan bir partinin 1500 kişilik bir miting yapması son efe değil ama son seyahat olduğunu gösteriyor Mehmet Ağar Bey'in'' yanıtını verdi. Gazetecilere DYP'nin Antalya mitinginin nasıl geçtiğini soran Atilla Koç, Ağar için “İyi bir meslektaşımızdır, iyi bir emniyetçidir'' dedi.
Atilla Koç, neşeli haliyle dikkati çekerken, Afyonkarahisar'a bir sonraki gelişinde manda kaymağı ile ekmek kadayıfı yemek istediğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious