Ağar'dan AKP mitingine katılan Arınç'a eleştiri

Ağar'dan AKP mitingine katılan Arınç'a eleştiri.20846
  • Giriş : 01.07.2007 / 17:09:00

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, ''Bu topraklarda hiçbir çocuğun canının zayi olmadığı, hiçbir ananın gözyaşının akmadığı bir Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağar, Mardin'de partisince düzenlenecek miting öncesinde Kabala beldesine geçerek, belediyenin yeni hizmet binasının açılışını yaptı.
Mehmet Ağar, burada yaptığı konuşmada, Belediye Başkanı Şakir Nuhoğlu'nun yaptığı hizmetlerle Kabala'nın ilçe olma yolunda ilerlediğini ifade etti. Ağar, ''Kabala'nın ilçe olması da bize nasip olacak inşallah'' dedi.
DP'nin, insanların ''birlik ve beraberlik içinde hizmet eden bir siyasi hareket olduğunu'' anlatan Ağar, ''Kimileri nifak, kavga, dövüşün peşine düşer, kimileri de hizmetin peşine düşer'' diye konuştu.
İnsanların kendi doğdukları yerde doymaları gerektiğini ifade eden Ağar, milleti çatıştırmayacaklarını, siyaset yoluyla birleştireceklerini kaydetti. Ağar, ''Bu topraklarda hiçbir çocuğun canının zayi olmadığı, hiçbir ananın gözyaşının akmadığı bir Türkiye'yi hep beraber inşa edeceğiz'' dedi.

''BUNLAR DOĞRU DEĞİL''
Ağar, bir gazetecinin, ''TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın AK Parti'nin Kayseri'deki mitingine katılmasını nasıl değerlendirdiğini'' sorması üzerine, şunları söyledi:
''Bunlar doğru değil, teamüle uygun değil. AKP her şeyden korkmaya başladı. Kuralsız bir demokrasi oldu. Bunlara dikkat etmek lazım.
Bazı siyasi partiler Türkiye'yi bölüyor. Bazıları da Cumhuriyet muhafızlığına soyunuyor. Dinin ve cumhuriyetin siyasetin muhafazasına ihtiyacı yok. Türkiye'nin bütün bu değerleri milletiyle paylaşacak bir Demokrat Parti'ye ihtiyaç var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious