Ağar'dan 'Anneler Günü' mesajı

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, “Anneler Günü” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağar, mesajında, anneliğin kadınların yaşadığı en yüce, en güzel, en temiz duygulardan birisi olduğunu belirterek, “Analarımızdır; toprak misali, karşılık beklemeyen, almadan veren, fedakarlıklarının sınırı olmayan” ifadesine yer verdi.
Annelerin her türlü zorluğa kendini siper ederek tüm toplum adına fedakarlıkta bulunduğunu, çocuklarını ülkesi ve milleti için hayırlı evlat olarak yetiştirdiğini belirten Ağar, şunları kaydetti:
“Analarımız, dünyanın var oluşundan beri, her zaman, her konudaki sorumluluklarını büyük özveri ile yerine getirmiştir. Bu güzel ülkenin anaları, eşine yoldaş, eş, çocukları için ana olmuştur. Yerine göre baba olmuş, aile ocağının dumanını tüttürmüştür. Anadolu kadını ve analarımız, eşi düşmana karşı savaşırken çift süren, tarlasını eken, kağnısı ile kucağında yavrusu ile cepheye silah taşıyan olmuştur. Bu koşullarda ülkemizin var olma imkanını sağlamada analarımız kadınlarımız büyük mücadeleler göstermiş ve zafere ulaşmıştır.

Atatürk'ün dediği gibi 'Dünyada hiçbir milletin kadını, milletini kurtuluşa ve zafere götürmekte, Anadolu kadınından daha fazla çalıştım diyemez.'

Cumhuriyetin ilanından sonra da Türk kadını ve anası her konuda fedakarlığını devam ettirmiştir. Bütün sosyal ve ekonomik olaylardan, krizlerden, önce kadınlarımız etkilenmiştir. İşsizlik, yoksulluk, yokluk önce onların yüreğini yakmıştır.”

Ağar, annelerin “yerine hiçbir şeyin konulamayacağı değerli hazine olduğunu” ifade ederek, “Demokratik, inançlı, milliyetçi bir Türkiye için, çağdaş, huzurlu, güvenli, güçlü bir Türkiye için bütün analarımıza hizmet etmeye, onların gözyaşlarını dindirmeye, sıkıntılarını azaltmaya kararlıyız ve onları her zaman baş tacı etmeye devam edeceğiz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious