Ağar'dan her sandığa üç kişi

  • Giriş : 09.03.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 18:42:39

2002'de çok az bir oy farkıyla yüzde 10'luk barajın altında kalmasının sebeplerinden birisi olarak, sandık başındaki rehaveti gören DYP, bu sefer seçimde her sandığı üç kişiyle kontrol edecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uzunca bir süredir seçim eğitimini sürdüren il ve ilçelerde komisyonlar oluşturan DYP Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Nedim Bilgiç, 60 kişilik seçim koordinatörlerini de örgütü seçim hukuku ve seçim günü sandık başında dikkat etmeleri gereken konular hakkında eğitmek üzere devreye soktu.

Bilgiç, her sandıkta arkası aranacak bir oyun 200 bin sandıktan 200 bin oy anlamına geldiğine dikkati çekerken, "seçim için belirlenen görevliler ile seçimde hazır 600 bin parti görevlimizle sandığa sahip çıkılarak, partimizin kara deliği, mutlak suretle bu seçimde kapatılacaktır" dedi.

DYP seçim çalışmaları çerçevesinde genişletilmiş il divan toplantıların da yoğunlaştırırken yaz öncesi temsilciler meclisinin toplanabileceği de parti içindeki beklentilerden bir tanesi. Burada hem parti yönetiminin yeni isimlerle takviye edileceği hem de partinin seçim söylem ve taktiklerinin netleştirileceği ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious