Ağar'ın toplantısına sert tepki!

Ağar'ın toplantısına sert tepki!.13404
  • Giriş : 21.11.2007 / 17:52:00

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın, il başkanlarıyla Ankara'da yaptığı toplantılara sert eleştiriler geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genel Başkan adaylarından Nevval Sevindi, Ağar'ın amacının Mayıs'ta yapılacak kongreye kadar 'partiyi elinde tutmak olduğunu' söyledi.

DP lideri Mehmet Ağar'ın, Olağanüstü kongreyi ertelemesinin ardından parti genel merkezinde il başkanları düzeyinde yaptığı görüşmelere tepki geldi. Olağanüstü kongre sürecinde genel başkanlığa aday olan Nevval Sevindi, Ağar'ın amacının mayısta yapılacak kongreye kadar 'partiyi elinde tutmak olduğunu' belirtti.

Yaptığı açıklamada Sevindi, 'Ağar, partiyi nasıl elimde tutarımın hesabını yapıyor. Ankara ve İstanbul teşkilatları istifa etti. Taban ve delege Ağar'ı istemiyor. Buna rağmen Ağar, Mayıs ayında yapılacak kongreyi kendi lehine düzenlemeye çalışıyor. Kendi istediği il ve ilçe başkanlarıyla kongreye gitmek için hazırlıklar yapıyor. Bunun demokratik bir yapıya örnek olmadığını herkes görmektedir' dedi. Sevindi, mayıs ayına kadarki sürecin kimin yürüteceğinin önemli olduğunu söyleyerek, 'Sayın Ağar 'aday olmayacağım' diyor, fakat mayısa kadarki süreci de yönetmeye çalışıyor. Yani hem var hem yok' diye konuştu. Sevindi, herkesin üzerinde uzlaştığı bir genel başkan yardımcısının 'vekaleten bu süreci tamamlaması gerektiğini' de vurguladı.

-ÜST YÖNETİM DE KARŞI-

Toplantılara parti üst yönetiminden de tepki geldi. Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, Ağar'ın yanlış bir çaba içine girdiğini öne sürdü. Ensarioğlu, toplantının yapılış amacının 'teşkilata hoş görünmek olduğunu' belirterek, ' Bugüne kadar bu toplantılar neden yapılmadı. Kongrenin iptal edilmesinin ardından bu toplantıların yapılması düşündürücüdür. Bunlar yanlış çabalardır' diye konuştu.

-ANKARA İL BAŞKANLIĞINA 4 ADAY-

Öte yanan parti içindeki gelişmeleri protesto eden ve Ankara İl başkanlığından istifa eden Namık Kemal Doğan'ın boşalttığı makama yoğun ilgi var. DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, Doğan'ın yerine 4 kişinin adaylık için teklifte bulunduğunu belirtti. Uyanık, Ankara il başkanlığı için yaşanan yarışın sevindirici olduğunu belirterek, 'Öldü denen bir parti için bu sevindirici. Teşkilatlar partiye güvenini kaybetmedi' diye konuştu. Aday sayısının daha da artmasını beklediğini ifade eden Uyanık, uygun adayların isimlerini önümüzdeki günlerde Genel Başkan'a ileteceklerini de söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious