Ağca, ''yeni bir İncil'' yazdı

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi cinayeti ve 2 ayrı gasp suçundan Kartal H Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan Mehmet Ali Ağca’nın, cezaevinde 100 sayfalık "yeni bir İncil" yazdığı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mehmet Ali Ağca’nın ağabeyi Adnan Ağca, avukatı Mustafa Demirbağ ve basın danışmanı Fatih Edizer, Beyoğlu’ndaki Green Park Hotel’de basın toplantısı düzenledi.

"Mesih Mehmet Ali Ağca" imzalı 4 sayfalık bir mektubu basın mensuplarına okuyan Adnan Ağca, "Kardeşinin bir İncil yazdığını" öne sürdü.

Adnan Ağca, Avrupalı ve Amerikalı yayınevlerinin bu kitabı yayımlamak istemeleri halinde avukatları ile irtibata geçebileceklerini söyledi.

"Kaçırıldığı iddia edilen Emanuela Orlandi’nin şu anda Vatikan’ın elinde olduğunu" da öne süren Adnan Ağca, "Kardeşim Mesih’tir ve dediği gibi de dünyanın kurtuluşu Ağca’dadır" dedi.

Avukat Mustafa Demirbağ ise Ağca’nın yazar Dan Brown ile ortak bir kitap yazmak için girişimlerde bulunduğunu öne sürerek, kitabın adının "Vatikan Şifresi" olacağını söyledi.

Demirbağ, gazetecilerin "Papa 16. Benediktus’un Türkiye’ye gelişine ilişkin Mehmet Ali Ağca’nın ne düşündüğünü" sorması üzerine, "(Hiç umurumda değil) diyor" dedi.

Basın toplantısını izleyen çok sayıda yabancı basın mensubundan birinin, "Papa öldürülecek mi, yazıldığı gibi?" sorusu üzerine de Demirbağ, Ağca’nın bu konuda, "Vatikan bu tür haberlerle Türkiye üzerinden reklam, şov yapıyor. Eğer Vatikan’ın kendi iç hesaplaşması varsa, bu coğrafyada bu hesaplaşmayı yapmayın.

Gidin dışarıda kendi toprağınızda yapın" değerlendirmesinde bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious