AGD ve EHAD'den sadayı Kur'an yarışması

AGD ve EHAD'den sadayı Kur'an yarışması.22469
  • Giriş : 21.01.2009 / 14:31:00

Anadolu Gençlik Derneği, Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD)'ın katkılarıyla Kur'anı Kerim'i güzel okuma yarışmasının ikincisini düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AGD Genel Merkez Hanım Komisyonu'nun geleneksel hale getirilen bayanlar arası 'Sada-yı Kur'an' yarışmasının 2'ncisi için hazırlıklar başladı.

Mudakkes kitabımız Kuran-ı Kerim'i güzel okumaya teşvik etmek amacıyla düzenlenecek yarışmaya sadece hanımlar katılabilecek.

Bu yıl Anadolu Gençlik Derneği ve Evrensel hafızlar Derneği'nin ortaklaşa düzenleyecekleri yarışma AGD Şube Hanım Komisyonları aracılığıyla yürütülecek. 15 yaşından büyük bütün hanımların katılabileceği ikinci Sada-yı Kur'an yarışmasında yarışmacılar, Kur'an-ı Kerim'in tümünden sorumlu olurken, yarışma esnasında yine hanımlardan oluşturulacak jürinin belirlediği yeri okuyacaklar. Yarışma için hafızlık şartı aranmayacak. Son başvuru tarihi 27 Şubat 2009 olan yarışmaya katılmak isteyen hanımlar, AGD'nin ülke genelindeki şubelerin Hanım Komisyonlarından bilgi alabilecek. Elemelerin ardından Sada-yı Kur'an Yarışması'nda dereceye girenler sertifika ve değişik hediyelerle ödüllendirilecek. Yarışmanın finali Haziran ayında AGD Genel Merkezi'nde yapılacak.

Sada-yı Kur'an Yarışmasının 1.cisi 2006 yılından yapılmış ve 57 ilden 2522 hanım yarışmacı olarak katılmıştı. Bu yıl katılımın daha fazla olması bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*