Ağlamasına kızınca bebeğini öldürdü

Ağlamasına kızınca bebeğini öldürdü.12432
  • Giriş : 08.11.2007 / 19:54:00

Çanakkale'deki bir pastanede garson olarak çalışan Ü.A., ağlamasına sinirlendiği dört aylık ikiz kızlarından Merit Su'yu döverek öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay, önceki gün saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Merve Aykan (23), komşusu H.P.'ye (24) ikizlerinden Merit Su'nun merdivenden düştüğünü, hastaneye götüreceğini söyleyerek, diğer kızı İnci Ceyda'yı taşıması için yardım etmesini istedi. Birlikte, küçük Merit Su'nun tedavisi için Çanakkale Devlet Hastanesi'ne gittiler. Durumu ağır olan Merit Su, tedaviye alındığı Reanimasyon Servisi'nde, 14 saat sonra yaşamını kaybetti. Merit Su'nun yapılan muayenesinde merdivenden düşmüş olamayacağı, vücudunda darp izleri bulunduğu anlaşıldı. Hastane polisi, anne Merve Aykan'ın da çelişkili ifadeler vermesi üzerine konuyu Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu'na bildirdi.

 Bunun üzerine polis ekipleri, annesi Merve Aykan ve babası Ü.A.'nın (26) ifadesine başvurmak istedi. Baba Ü.A., Namık Kemal Mahallesi, Molla Yakup Sokak'taki evinde ve işyerinde bulunamadı.
Bunun üzerine polis, ikinci kez anne Merve Aykan'ı sorguladı. Aykan, bu sorgusunda, 9 Temmuz 2007 tarihinde doğan ikizlerinden Merit Su'nun çok ağlaması üzerine, sinirlenen eşi Ü.A.'nın kızını döverek ölümüne neden olduğunu itiraf etti. Komşular da, bebeğin ağlamasını ve baba Ü.A.'nın bağırmasını duyduklarını söyledi.

Bunun üzerine çevrede araştırma başlatan polis ekipleri baba Ü.A.'yı, bir kahvede otururken, dün akşam saatlerinde yakalayarak, gözaltına aldı. Ü.A., işlemlerinin ardından bugün, ‘Aile ferdine kötü muamelede bulunarak ölüme sebebiyet vermek’ suçundan adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious