Ağrı ve Erzurum geceyi eksi 31'de geçirdi

Ağrı ve Erzurum geceyi eksi 31'de geçirdi.13194
  • Giriş : 03.01.2009 / 10:13:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkili olmaya devam ediyor. Bölgede en soğuk gece eksi 31 derece ile Ağrı ve Erzurum'da yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Balkanlar'dan gelen soğuk havanın etkisi altında olan bölgede, yarından itibaren 4 gün boyunca aralıklarla kar yağışı bekleniyor.

Sabah saatlerinde puslu ve sisli havanın etkili olduğu bölgede, gece ölçülen hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere, Erzurum ve Ağrı'da 31, Ardahan ve Kars'ta 22, Iğdır'da 17 ve Erzincan'da 12 derece ölçüldü. Gün içinde ise yine sıfırın altında olmak üzere Erzurum'da 13, Kars, Ağrı ve Ardahan'da 10, Erzincan ve Iğdır'da ise 2 derece sıcaklık bekleniyor.

Palandöken Kayak Merkezi'ndeki kar kalınlığının 38 santimetre olduğunu bildiren yetkililer, il merkezlerindeki kar kalınlıklarının Erzurum'da 20, Erzincan'da 5, Kars'ta 26, Ağrı ve Muş'ta 60, Iğdır'da 12, Ardahan'da ise 17 santimetre ölçüldüğünü söyledi.

Yetkililer, bölgede don ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı. Günlük yaşamı da olumsuz etkileyen soğuk hava nedeniyle Erzurum'da bazı vatandaşlar sabah araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Motorları donan araçlarını tüplü pürmüzle ya da ateş yakarak ısıtan vatandaşlar, buzla kaplı kaldırımlarda da yürümekte zorlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*