Ağrı'da incelemeler devam ediyor

  • Giriş : 11.04.2007 / 00:00:00

Ağrı Patnos Kaymakamı Nevzat Şengök, 7 yaşında bir çocuğun zehirlenerek hayatını kaybettiği Gençaline köyüne giderek incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kaymakam Şengök, Tugay Komutanı Yardımcısı Kıdemli Albay Emin Ali Gürbüz, Sağlık Grup Başkan Vekili İsmail Alper, Tarım ve Köy Hizmetleri Bakanlığı şefi Hasan Yaşar ile birlikte Gençali köyünde incelemerlede bulunarak, çocuğunu kaybeden Cafer Ağlamaz adlı vatandaşa taziye ziyaretinde bulundu. Köy muhtarı Ramazan Köçer'den olayla ilgili bilgiler alan Şengök, beraberindekilerle kaptaj ve su deposunu inceledi. Şengök, içme suyu deposundan numuneler alınıp Erzurum'a incemeleye gönderildiğini ve tahlil sonuçlarının neticesinde olayın netliğe kavuşacağını belirtti. Yapılan tüm çalışmaların zehirlenme vakası üzerinde durulduğunu ifade eden Kaymakam Nevzat Şengök, köyde hayatın gayet normal olduğunu kaydetti. Köyde korku ve endişe edilecek bir durumun olmadığını belirten Kaymakam Şengök, Erzurum, Ağrı ve Patnos'taki hastanelerde tedavi gören vatandaşların tedavilerinin sürdüğünü vurgulayarak, çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

KÖYDE İÇME SUYU İHTİYACINI BELEDİYE KARŞILIYOR

Köydeki şebeke suyunun tahlil sonuçlarını bekleyen köylüler, şebekedeki içme suyunu kullanmıyor. Bunun için harekete geçen Patnos Belediyesi, köye tankerlerle su taşıyarak içme suyu ihtiyacını karşılarken, yetkililer özellikle mevcut şebekede akan suyun kullanılmaması gerektiğini söyledi.

İlçe Sağlık Grup Başkan vekili İsmail Alper Tarım, içme suyundan alınan numunelerin toksikolojik ve bakteriliyojik sonuçları açıklanmadan vatandaşların suyu kesinlikle kullanmamaları gerektiğini kaydetti.

BABA CAFER AĞLAMAZ: ACIM BÜYÜK, M. AKİF TEK ERKEK ÇOCUĞUMDU

Zehirlenerek hayatını kaybettiği tahmin edilen 7 yaşındaki M. Akif Ağlamaz'ın babası Cafer Ağlamaz ise, acılarının büyük olduğunu söyleyerek, M. Akif'in tek erkek çocuğu olduğunu belirtti.

Evinde eşi Hasbiye Ağlamaz ile birlikte taziyeleri kabul eden acılı baba Cafer Ağlamaz olayı şöyle anlattı: ''Evde otururken komşu çocuğu Abdullah'ın hasta olduğunu söylediler. Ben de çocuğu alıp önce Patnos Devlet Hastanesi'ne, oradan da Van'a götürdüm. Daha sonra oğlum M.Akif'in aniden Abdullah gibi fenalaşarak düştüğü ve hasta olduğu haberi geldi. Ben de köye dönerek M.Akif'i önce Erciş Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Burada midesini yıkayarak Van'a sevkettiler. Van'daki hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen çocuğum kurtarılamadı.''

Canan (9), Cansu (8), Nisanur (3) ve Betül (1) adında 4 kızı olduğunu ve çiftçilikle uğraştığını söyleyen Cafer Ağlamaz, M. Akif'in tek erkek çocuğu olduğunu belirterek, oğlunu kaybetmenin acısını yaşadığını vurguladı. Her şeyin Allah'ın takdirine bağlı olduğunu dile getiren Ağlamaz, gözyaşlarına hakim olamadı.

200 KİŞİ KUSMA VE MİDE BULANTISI ŞİKAYETİYLE HASTANEYE GİTTİ

Gençali köyünde oturan yaklaşık 200 kişinin dün kusma ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye müracaat ettiği belirtildi. Acil serviste tedavi edilen hastalardan 70'inin Ağrı Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği, diğerlerinin ise taburcu edildiği ifade edildi.

Hala Erzurum Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesi'nde tedavisi devam eden Osman Tatlı ve Ümütcan Tatlı'nın durumlarının ağır olduğu belirtilirken, Ağrı Devlet Hastanesi'nde yatan 11 kişinin ise müşahade altında olduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious