Ağrı'da silah kaçakçılığı operasyonu

Ağrı'da silah kaçakçılığı operasyonu.7685
  • Giriş : 16.04.2009 / 16:40:00

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü 5 il ve 10 ilçeyi kapsayan eş zamanlı silah kaçakçılığı operasyonunda 52 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 5 il ve 10 ilçeyi kapsayan eş zamanlı silah kaçakçılığı operasyonunda 52 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan 5'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 6'sı serbest bırakıldı, 41'inin sorgusu Ağrı Adliyesi'nde devam ediyor.

Ağrı'da yapılan silah kaçakçılığı operasyonunun ilkinde 11 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen 11 kişiden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 6 kişi de serbest bırakıldı. İkinci operasyonda gözaltına alınan 41 kişinin adliyede davaları devam ediyor.

Konuya ilişkin Ağrı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, operasyonun 14 Nisan 2009 günü başladığını belirtilerek, "Eş zamanlı geniş çaplı operasyonda; Ağrı merkez ile Patnos, Eleşkirt, Tutak, Hamur ilçeleri, Van merkez ile Çatak ve Erciş ilçeleri, Hakkari ve Çukurca ilçesi, Bitlis, Ahlat ve Adilcevaz, Siirt, Pervari il ve ilçelerinde toplam; 52 şahıs gözaltına alınmıştır. Firarda olan 23 şahıs hakkında yakalama çalışmaları devam etmekte olup, projeli çalışma kapsamında daha önce yakalanan 5 şahıs cezaevinde tutuklu bulunmaktadır." denildi.

Açıklamada, operasyonlar neticesinde 20 adet değişik marka ev çapta tabanca, 1 adet av tüfeği, 20 adet şarjör, 39 adet fişek, 184 adet Kaleşnikof fişeği, 31 adet G3 fişeği, 4 adet av tüfeği fişeği, 1 adet Kaleşnikof şarjörü, 2 adet kamuflajlı hücum yeleği ele geçirildiği ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*