Ağustos ayı terör raporu

Ağustos ayı terör raporu .16536
  • Giriş : 03.09.2007 / 11:59:00

Güvenlik güçleri, terörle mücadelede Ağustos ayında büyük başarıya imza attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sıklaştıran güvenlik güçleri, Ağustos ayında 62 teröristi etkisiz hale getirdi.

Yollara mayın döşeyerek zarar vermeye çalışan terör örgütü PKK'ya ağır darbeler indiriliyor.

Güvenlik güçleri ağustos ayında 33 terörist ölü, 22 terörist sağ, 2 terörist teslim olmak üzere toplam 62 teröristi etkisiz hale getirdi.

Temmuz ayında 38 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçleri, Haziran ayında da 65 teröristi etkisiz hale getirmişti.

Terör örgütünün mayınlı tuzaklarına karşı da büyük başarı sağlayan güvenlik güçleri, Ağustos ayında, onlarca patlayıcı tuzağını etkisiz hale getirdi. Terör örgütü 25-31 Ağustos tarihleri arasında toplam 6 patlayıcı madde olayı gerçekleştirdi. Terör örgütü mensupları tarafından hazırlanan ve patlama gerçekleşmeden etkisiz hale getirilen patlayıcı madde sayısı 3 oldu.

Terör örgütü mensupları tarafından hazırlanan ve patlatılan patlayıcı madde sayısı ise 3 oldu. Patlama gerçekleşmeden etkisiz hale getirilen 3 olayda ele geçirilen patlayıcı madde cins ve miktarları da şöyle: A-4 Plastik Patlayıcı Madde 3 kilogram; C-4 Plastik Patlayıcı Madde 8 kilogram. 2 adette tuzaklanmış mühimmat (Muhtelif) ele geçirildi.

Terör örgütü, 11-17 Ağustos tarihleri arasındaki eylemlerinde toplam 63 kilogram patlayıcı madde kullanırken; 18-24 Ağustos tarihleri arasında ise bu miktar 80 kiloya ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious