Ah bir zengin olsam

  • Giriş : 09.12.2006 / 00:00:00

Büyük ikramiyenin 20 milyon YTL olduğu Milli Piyangonun yılbaşı özel çekiliş biletleri satışa sunuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bazılarının hayalini ise ev, spor araba, yazlık almak süslüyor. Kimisi ise ''haydan gelenin huya gideceğini'' inanıyor.Psikologlar ise şans oyunlarına ''körü körüne umut bağlamanın'' yanlış olduğunu vurguluyorlar.

Milli Piyangonun yılbaşı çekilişlerine halkın diğer özel çekilişlere kıyasla daha çok rağbet gösterdiğine işaret eden psikologlar, vatandaşları ''ya çıkarsa'' mantığı ile çok para harcamamaları konusunda uyarıyorlar.

İLK GÜNDEN KUYRUKLAR OLUŞTU

Yılbaşı biletleri için bayilerin önünde daha ilk günden kuyruklar oluştu. Biletlerin ana bayilere ilk dağıtımı, sabah saatlerinde başlarken,dağıtımın ardından, vatandaşların özellikle tanınan bayilerin önünde kuyruğa girerek, bilet aldığı gözlendi.

Bu yıl yılbaşı biletlerine talebin geçen yıllara göre artmasını bekleyen bayiler müşteri kapmak için yarışa girerken, bazıları ilgi çekmek için özel kıyafetler giyiyor, bazıları ise kredi kartı ile piyango bileti satıyor. Tam biletin 20, yarım biletin 10, çeyrek biletin ise 5 YTL'den satışa sunulduğu özel çekilişte büyük ikramiye, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 20 milyon YTL olarak belirlendi.

Özel çekilişte, ikinci büyük ikramiye olarak 5 milyon YTL, üçüncü büyük ikramiye olarak da 1 milyon YTL verilecek. Yılbaşı özel çekilişinde, milyonluk ikramiyelerin tam bilete çıkması halinde 3, ilk 2 büyük ikramiyenin çeyrek, 1 milyon YTL'lik ikramiyenin tam bilete çıkması halinde de 9 kişi milyoner olacak.

Yılbaşı çekilişinde, milyon YTL'lik ikramiyelerin yanı sıra 2 adet 500 bin, 3 adet 200 bin, 15 adet 100 bin, 30 adet 50 bin, 50 adet 20 bin, 100 adet 10 bin, 300 adet 5 bin ve bin adet bin YTL'lik ikramiyeler de sahiplerini bulacak.

2 milyon adet de amortinin verileceği özel çekilişte, tüm biletlerin satılması halinde dağıtılacak ikramiye adedi 2 milyon 759 bin 566'ya ulaşacak.

EKİP HALİNDE KIRAN KIRANA YARIŞ

Bu arada Başkent'in milli piyango bayilerinden bazılarının ekipler halinde çalıştığı görüldü.

Ankara'nın tanınmış ünlü bayisi Ali Haydar, yılbaşı çekilişi için yoğun talebi karşılamak amacıyla 6 kişilik ekip ve 2 gişe ile çalıştığını söyledi.

Sattığı biletlere yoğun ilgi beklediğini bunun için sayısı oldukça fazla yılbaşı biletini nakit olarak aldığını anlatan Haydar, ''tek faturada verdiğim siparişlerle ünlü iş adamlarını solladım, vergide iş adamlarıyla yarışıyorum''
dedi.

''Ali Haydar'' isminin Ankara'da oldukça iyi bilinen güvenilir bir marka olduğunu ve özellikle vatandaşların kendisinin elinden bilet çekmek istediği için kuyruklar oluşturduğunu ifade eden Haydar, bu yıl sahte biletlere karşın Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından özel önlemler alındığını belirtti.

Üzerinde eski biletlerden oluşan ilginç kıyafetiyle ''bilet adam'' olarak ünlenen ve 11 yıldır biletçilik yaptığını söyleyen İbrahim Uzunoğlu ise dağıtımın yapıldığı ilk saatlerden itibaren yaklaşık 3 bin YTL'lik bilet sattığını kaydetti.

Özel çekilişlerde en çok çapraz serilerin satıldığının anlatan Uzunoğlu, biletten oluşan kıyafeti ile büyük ilgi gördüğünü hatta piyasada kıyafetinin taklit edilmeye başlandığını ifade etti.

Talebi artırmak için kredi kartı ile bilet satan Bayi Çetin Koç ise, kredi kartlarından sıfır (0) komisyon aldıklarını ve böylelikle cebinde parası olmayanlara da hizmet verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious